رسانه خبری این تیتر

موشک‌باران اسرائیل همچنان ادامه دارد

اندکی پس از تهدیدهای نتانیاهو و گانتس علیه غزه، نیروهای مقاومت فلسطین اقدام به شلیک موشک از غزه به سمت شهرک‌های صهیونیست نشسن همچوار کردند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، شبکه خبری الجزیره به نقل از ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که مقاومت فلسطین ۶ راکت از شمال نوار غزه به سمت شهر اشغالی “سدیروت” و دیگر نواحی مجاور شلیک کرده است.

ارتش اسرائیل گفته که سامانه گنبد آهنین از این تعداد یک موشک را رهگیری و منهدم کرده است.

شبکه عربی ۲۱ نیز گزارش داد که سخنگوی ارتش اسرائیل شامگاه شنبه اعلام کرد دستکم یک موشک در شهرک‌های اطراف نوار غزه سقوط کرده است.

این حمله راکتی تنها چند ساعت پس از تهدیدهای بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر وبنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی صورت گرفت.

سخنگوی ارتش اسرائیل گفت: “در پی فعال شدن آژیرهای خطر در شهرک سدیروت، یک موشک از نوار غزه پرتاب شد.

در همین راستا، پایگاه خبری عبری زبان “مفزاک درومی” اعلام کرد که از آغاز دور جدید تنش و درگیری‌ها در نوار غزه تاکنون، حدود ۴۰ موشک و راکت از غزه به سمت اراضی اشغالی شلیک شده است.

بنیامین نتانیاهو شنبه شب گفت که اسرائیل “آماده هر سناریویی در نوار غزه است” و افزود: “ما بیش از هر چیز می‌خواهیم از نظم و قانون در اورشلیم اطمینان حاصل کنیم.”

بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز گفت که ارتش اسرائیل آمادگی لازم برای تشدید جنگ با نوار غزه را دارد.

وی تهدید کرد که در صورت ادامه ناآرامی و تشدید تنش ارتش اسرائیل به نوار غزه در سطوح غیرنظامی، اقتصادی و امنیتی آسیب خواهد زد.

گانتس در جریان مشارکت در نشست امنیتی با حضور نتانیاهو تأکید کرد که “اگر آرامش در جنوب حفظ نشود، غزه در سطح مدنی ، اقتصادی و امنیتی به شدت تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.