راهی برای آنکه مو‌های چند رنگ را یکدست کنیم

خانم‌هایی که بعد از مدتی موهایشان دو رنگ شده می‌توانند با استفاده از تکنیک‌های رنگ کردن مو‌های چند رنگ، مو‌های یکدست و یک رنگ داشته باشند.

به گزارش اینتیتر به نقل از رویداد۲۴، بسیاری از افراد برای چند رنگ شدن مو‌های خود از تکنیک‌های آرایشی مانند آمبره و سامبره، هایلایت و لولایت و … استفاده می‌کنند. اما برخی از مواقع در اثر عوامل متعددی مانند نداشتن مهارت و شناخت کافی درباره رنگ‌ها و تکنیک رنگ کردن مو مو‌های شما چند رنگ می‌شود.

به هر حال دلیل چند رنگ شدن مو هر چه که باشد باید راه حلی برای آن اندبیشید و مو‌ها را یکنواخت و یکدست نمود. اگر موهایتان چند رنگ شده است و نیاز دارید که این مشکل را برطرف کنید، پس با این بخش از آرایش و زیبایی دنیای مد نمناک همراه شوید تا راه حل را نشانتان دهیم.

اگر موهایتان پس از رنگ کردن یک دست نشد و چند رنگ و رگه رگه شدند قبل از رنگ آمیزی دوباره موهایتان را با استفاده از یک شامپوی لایه بردار بشویید. سپس، مو‌های خود را برای ترمیم آسیب‌های وارد شده به مو تقویت کنید.

برای رنگ کردن دوباره موهایتان، همان رنگ قبلی را استفاده کنید. در صورت استفاده از رنگ تیره‌تر، مدت زمان کمتری این رنگ را بر روی خود قرار دهید تا اختلاف‌های رنگ، یک دست شود.

رنگ کردن دوباره مو‌های چند رنگ

برای یک رنگ شدن مو‌های رنگ شده که مقدار کمی رشد کرده اند، ابتدا باید رنگ مویی که همیشه از آن استفاده می‌کردید، به مو‌های تازه رشد کرده و سپس دردقایق آخر، به کل موهایتان بزنید. قبل از گذاشتن رنگ جدید وسایل رنگ آمیزی را بشویید. این کار سبب جلوگیری از تجمع رنگدانه‌ها در انتهای مو می‌شود.

انتهای مو‌های بلند، متخلخل هستند و رنگدانه بیشتری را جذب می‌کنند بنابراین، شما باید اول رنگ مو را به مو‌های تازه رشد کرده بمالید و فقط در چند دقیقه آخر، رنگ را به انتهای مو‌ها بزنید. همچنین برای انتهای مو‌های بلند خود به صورت منظم درمان‌های دارویی بکار ببرید تا رنگ نهایی تان یکنواخت شود.

همچنین شما می‌توانید برای یکدست شدن موهایتان آن‌ها را دکلره کنید و بعد یک رنگ معمولی روی آن بگذارید تا مو‌ها یکدست شود، اما باید زمان بندی رنگ کردن مو‌ها را رعایت کنید، مو‌های نزدیک به ریشه، زودتر رنگ می‌گیرند و باید آن‌ها را در انتها رنگ کرد.

برای حذف رنگ ناخواسته در مویتان از رنگ‌های متضاد استفاده کنید مثلا برای حذف قرمزی موهایتان رنگ‌های زیتونی و یک بند انگشت واریاسیون سبز انتخاب خوبی است و یا برای حذف زردی مو، در ترکیب رنگ از رنگ‌های دودی و واریاسیون دودی و بنفش استفاده نمایید.

ریشه مو رنگدانه بیشتری را نسبت به سایر نقاط مو به خود جذب می‌کند بنابراین زمانی که مو‌های خود را رنگ می‌کنیم مو‌ها یک دست نمی‌شود. برای برطرف شدن این مشکل مو کوتاه کردن انتهای مو‌ها بسیار مؤثر است. کوتاه کردن انتهای مو‌ها متخلخل و چند شاخه سبب بازگشت سلامت مو‌ها و یک رنگ آمیزی آن‌ها می‌شود.

راه حل مراجعه به آرایشگاه برای مو‌های چند رنگ

اگر مو‌های شما چند رنگ شده است و خودتان نمی‌تواند این ایراد را برطرف کنید به آرایشگرتان مراجعه نمایید تا او موهایتان را یکرنگ کند و یا چند رگه رنگ در موهایتان بیندازد تا توجه دیگران به رنگ موی چند رنگ شما جلب نشود.

وجود هایلایت در مو‌های چند رنگ

اگر موهایتان را قبلا مش روشن کرده اید و اکنون ریشه موهایتان درآمده است و قصد دارید کل موهایتان را کاملا یکدست کنید برای یکدست شدن موهایتان ابتدا آن‌ها را دکلره کنید تابتوانید به راحتی رنگ کنید.

اگر دکلره کردن موهایتان را دوست ندارید همانطور که قبلا هم در بحث آموزش رنگ کردن مو در دنیای مد نمناک توضیح دادیم یک رنگ پایه ۷ یا ۸ را با اکسیدان ۶ درصد ترکیب کنید تا ریشه موهایتان روشن شود مقدار خیلی کمی واریاسیون دودی و بنفش برای حذف زردی دکلره و قرمزی ریشه مو لازم است. توجه کنید که شما هیچگاه موهایتان را بدون دکلره نمی‌توانید یکنواخت نمایید.

عوارض استفاده زیاد از رنگ مو

اگر از رنگ مو به دفعات زیاد استفاده نماییم به تدریج جنس مو‌ها خراب می‌شود، اما سبب ریزش مو نمی‌شود مگر اینکه سال‌ها مو‌های خود را رنگ کنید و با این کار به ریشه موهایتان آسیب بزنید.

استفاده از رنگ مو به دفعات محدود مثلا سالی پنج یا شش بار آسیب چندانی به مو‌ها نمی‌زند و عارضه‌ای به دنبال نخواهد داشت بنابراین اگر بیش از این حد از رنگ مو استفاده کنید جنس مو‌های تان به مرور، کاملا خراب می‌شود و مو‌های شما طراوت و شادابی خود را از دست می‌دهند و حالتی مرده پیدا می‌کنند و در آن‌ها موخره ایجاد می‌شود.

باید بدانید رنگ کردن مو، باعث کلفتی مو‌ها نمی‌شود بنابراین اگر مو‌های فوق العاده نرم و بدون حالت دارید، باید دلیل نرمی و نازکی بیش از حد را پیدا کنید و مو‌های خود را درمان کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.