نسخه اندروید ۱۲ بتا در دسترس قرار گرفت

اندروید ۱۲ بتا با عملکرد بهتر در دسترس کاربران دستگاه‌های با صفحه نمایش بزرگ قرار گرفت.

به گزارش اینتیتر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به تازگی اولین نسخه اندروید بتا روی تبلت‌ها و دستگاه‌های با صفحه نمایش بزرگ اجرا شده در همین راستا کاربران می‌توانند از این سیستم عامل برای شبیه‌سازی برنامه‌های خود استفاده کنند.

براساس گزارش‌ها، توسعه دهندگان سیستم عامل اندروید فهرستی از تغییرات اندروید ۱۲ بتا منتشر کرده‌اند که بیشتر آن‌ها بر روی بهینه دستگاه‌های دارای نمایشگر بزرگ همچون تبلت‌ها تمرکز دارند. این سیستم عامل افزون بر رفع اشکال، بهینه‌سازی‌ها و وصله‌های امنیتی در ماه دسامبر در نسخه بتا ۱ مشکلات دیگر در اعلان‌ها، تنظیمات، صفحه قفل، نمای کلی و صفحه اصلی بر طرف می‌کند.

گفته شده اندروید ۱۲ بتا علاوه بر رفع مشکلات در به روز رسانی جدید قابلیت‌هایی همچون نوار وظیفه‌ای را به خود اضافه کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد برنامه‌های اخیراً استفاده شده را مستقیماً به حالت تقسیم گذاشته و از آن استفاده کنند. هدف توسعه دهندگان این است که همه برنامه‌ها روی صفحه تقسیم شده کار کنند. Android ۱۲L همچنین جعبه نامه را در برنامه‌هایی که در حالت سازگاری اجرا می‌شوند بهبود می‌بخشد.

براساس گزارش‌ها، تغییرات در نمایشگر‌های بزرگ‌تر آشکار می‌شوند، با این حال دستگاه‌های پیکسل همچنین می‌توانند با ثبت نام در حساب Google خود و شرکت در برنامه بتا Android، نسخه بتای Android ۱۲L را نصب کنند. توسعه دهندگان اندروید API با طراحی متریال، برنامه‌ها را برای صفحه نمایش‌های بزرگ بهینه کرده‌اند.

گفتنی است که تغییرات رابط کاربری در اندازه‌های مختلف صفحه نمایش، برای تغییر اندازه طرح‌بندی برنامه‌ها، و شبیه‌سازی در Android Studio به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد برنامه‌ها را در اندازه‌ها و وضوح‌های مختلف صفحه امتحان کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.