نقاشی های ژانر وحشت در گالری ماهر

«فناناپذیر» عنوان نمایشگاه نقاشی های «محمد محمدزاده تیتاکانلو» است که درگالری ماهر برپا شده است و این نمایشگاه تا بیستم اسفندماه میزبان علاقه مندان است.

به گزارش اینتیتر به نقل از روابط عمومی گالری ماهر، محمد محمدزاده گفت: سوژه نمایشگاه فناپذیر، فسیل است، این مجموعه از فناپذیری موجودات زنده می گوید. همچنین بر ناپایداری فیزیکی، تغییر و نابودی تراژیک موجودات تاکید دارد. در واقع آثار با هدف ایجاد وحشت طراحی نشده اما نقاشی ها ممکن است ترسناک به نظر برسند. اگر چه نگاه نخست بر ایجاد فسیل آرت بوده اما روی هم رفته ممکن است برخی مخاطبان مجموعه را در ژانر وحشت تعبیر کنند.

او افزود: این نمایشگاه دربرگیرنده ۳۰ اثر از مجموعه فسیل است که همگی با تکنیک رنگ روغن روی بوم در پنج سال اخیر خلق شده اند.

محمدزاده با اعلام این خبر که تمام آثار این نمایشگاه به فروش رسیده است، درباره انتخاب سبک اکسپرسیون آبستره برای این مجموعه گفت: اگر در طبیعت به یک فسیل توجه شود، خود به خود تصویر آبستره اکسپرسیون شده ای از آن در چشم هویدا می شود و به همین دلیل به نظر می رسد که شیوه اکسپرسیون آبستره بهترین گزینه جهت ارائه چنین موضوعی باشد.

او در خصوص پالت تیره رنگ آثار گفت: رنگ قهوه ای تیره که در بطن آثار به چشم می خورد نشانه سپری شدن زمان و زنگار گرفتن فسیل ها است. از همین رو برخی موجودات که در نقاشی ها ناشناخته و عجیب الخلقه به نظر می رسند، فسیل آبستره گونه هستند.

محمّد محمّدزاده تیتکانلو، متولد ۱۳۴۳ تجربیات متعددی در زمینه نقاشی، عکاسی، فیلمسازی و نویسندگی دارد. ابداعات نو در حیطه عکاسی داگرئوتیپ و ادغام تکنولوژی باستانی عکاسی با عکاسی مدرن یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های محمدزاده است. او تاکنون پنج کتاب در زمینه عکاسی از جمله «نخستین داگرئوتیپ‌های معاصر ایران» و بیش از ۶۰ مقاله درباره عکاسی داگرئوتیپ نوشته است. او با شیوه عکاسی داگرئوتیپ از بسیاری هنرمندان به نام ایران عکاسی کرده و نمایشگاه متعدد عکاسی نیز برپا کرده است.

نمایشگاه «فناپذیر» تا بیستم اسفند در گالری ماهر در خانه کتاب پیدایش واقع در خیابان پاسداران، گلستان دوم، پلاک ۱۰۹ به تماشا است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.