رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

نماینده مجلس: تأثیر قطعی معدل در کنکور سه سال به تعویق افتاد

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: با تصمیم امروز مجلس تأثیر قطعی معدل تا سه سال به تعویق افتاد و کنکور سال های ۱۴۰۳، ۱۴۰۴ و ۱۴۰۵ به روال کنکور سال های قبل از ۱۴۰۲ برگزار می شود.

به گزارش اینتیتر به نقل از خانه ملت، آقای محمد وحیدیضمن اعلام این خبر، درباره ابهامی که برخی مخالفان مطرح می‌کنند که هرگونه تغییری در کنکور باید پیش از شروع سال تحصیلی اعلام شود، گفت: با توجه به اینکه قانون مصوب امروز مجلس، مؤخر به قوانین و آیین نامه‌های قبلی است، هر زمان قانون به تأیید شورای نگهبان برسد، لازم الاجرا خواهد بود.

وی اضافه کرد: مصوبه امروز مجلس به منظور فرصت دادن به آموزش و پرورش برای توسعه عدالت آموزشی مصوب شد تا پس از این سه سال، زیرساخت‌ها آماده و فکری برای تأثیر قطعی معدل شود.

وی تصریح کرد: این تصمیم به این دلیل در مجلس اتخاذ شد که تخصیص اعتبار به آموزش و پرورش در ایجاد زیر ساخت های برای برگزاری امتحانات نهایی فراهم شود و مواردی از قبیل تقلب در امتحانات نهایی و نبود شرایط یکسان مطرح نشود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تأکید کرد: با توجه به اینکه مجلس مصوبه خود را اصلاح کرده و به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ورودی نداشته، انتظار ما این است که شورای نگهبان نیز این مصوبه را مورد تأیید قرار دهد.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.