رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

هواشناسی برای ۱۱ استان کشور هشدار زرد صادر کرد

امروز شنبه سازمان هواشناسی برای ۳ استان هشدار زرد بارندگی و برای ۸ استان هشدار زرد وزش باد و گردوخاک صادر کرده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از موج، امروز با پیش‌بینی رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت برای ارتفاعات در شرق مازندران، گلستان و شرق و شمال هرمزگان هشدار زرد صادر شده است.

سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر، اختلال در سفر‌های بین‌شهری، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلو‌های تبلیغاتی و اختلال در پرواز‌ها از مخاطرات این پدیده جوی است.

سازمان هواشناسی به هموطنان در این مناطق توصیه کرده از توقف در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری و در سفر‌های بین‌شهری احتیاط کنند.

همچنین امروز با پیش‌بینی وزش باد شدید و گردوغبار، برای شمال سیستان و بلوچستان، شرق خراسان جنوبی و جنوب و شرق خراسان رضوی، شرق و جنوب سمنان، ایلام، خوزستان، بوشهر و شمال و شرق اصفهان هشدار زرد صادر شده است.

براساس این پیش‌بینی، در این مناطق احتمال خیزش گردوخاک، کاهش شعاع دید، کاهش کیفیت هوا، خسارت به تجهیزات شهری و برون‌شهری از جمله سقوط بنر، تابلو‌های تبلیغاتی، داربست‌ها و سازه‌های موقت، سقوط اشیاء از ارتفاع و شکستن نهال‌ها و درختان کهنسال وجود دارد.

اجتناب از حضور در فضای باز، ترددنکردن جاده‌ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، پرهیز از فعالیت‌های عمرانی و پارک نکردن خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه‌کاره و درختان کهنسال از توصیه‌های سازمان هواشناسی به هموطنان در این استان‌هاست.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.