هیئت‌های مذاکره‌کننده سخت در تلاش هستند تا به یک توافق خوب برسند

وزیر امور خارجه کشورمان و لیز تراس وزیر امور خارجه انگلیس در خصوص برخی مسائل مورد اهتمام مشترک، تلفنی گفتگو و تبادل نظر کردند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگو در خصوص مذاکرات رفع تحریم های ایران در وین و با اشاره به گفتگوهای خود با همتای آلمانی و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مونیخ گفت: در این گفتگوها به پیشرفت های خوبی رسیده ایم و هیئت های مذاکره کننده در وین سخت در تلاش هستند تا به یک توافق خوب دست یابند. در عین حال تسریع در دستیابی به توافق نیازمند اراده جدی برای اتخاذ تصمیم سیاسی شجاعانه و واقع گرایانه از سوی طرف های غربی برای تضمین و تامین منافع ایران به خصوص رفع عینی تحریم ها برای دستیابی به توافقی پایدار می باشد.

بیشتر بخوانید:

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان ابراز امیدواری کرد کشورهای اروپایی حاضر در مذاکرات با نگاهی واقع بینانه نقش سازنده و مطلوب خود را در دستیابی به توافق ایفاء‌ نمایند.

طرفین تاکید نمودند، بازپرداخت بدهی های معوق انگلیس به ایران از موضوعات اصلی فی مابین است و ضروری است هر چه زودتر در مسیر مناسب حل و فصل شده و بدهی لندن به تهران تادیه گردد.

خانم تراس وزیر امور خارجه انگلیس نیز در این‌ گفتگوی تلفنی، ضمن مرور آخرین وضعیت مناسبات دوجانبه و گفتگوها برای حل مشکل بدهی به ایران، نقطه نظرات لندن را در این خصوص و در مورد مذاکرات وین تشریح‌ نمود.

وزیر امورخارجه انگلیس روابط رو به رشد میان انگلیس و جمهوری اسلامی ایران را تامین کننده منافع دو کشور دانست.

خانم تراس افزود: در فرایند مذاکرات دستاوردهای خوبی تاکنون داشته ایم، اما مناسب است هر چه سریع تر گفتگوها تکمیل و به نتیجه مورد توافق طرفین دست یابیم.

خانم تراس در پایان ابراز امیدواری کرد تا در آینده نزدیک با همکاری مستمر طرفین و بر مبنای اصول بنیادین، موضوعات دوجانبه فی مابین از جمله موضوعات کنسولی مرتبط با زندانیان و همچنین تادیه بدهی های معوقه انگلیس به تهران حل و فصل گردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.