رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

دانشجویان خارجی ارز دولتی می‌گیرند

شریعتی نیاسر گفت: به دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در ایران ارز دولتی داده می‌شود.

به گزارش اینتیتر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، طرح مدیریت منطقه‌ای در راستای تفویض اختیار به مناطق که مورد تأکید ویژه و جدی وزیر علوم نیز است، با تأکید بر دو ماموریت تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری مناطق، طراحی شده که فرآیند آن در حال تکمیل است و به زودی ابلاغ می‌شود.

مجتبی شریعتی‌نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم اظهار کرد: اصحاب رسانه با انعکاس نظر کارشناسان و اطلاع‌رسانی نقش مهمی در بهبود وضعیت آموزشی کشور دارند و با امیدبخشی به قشر دانشجو نسبت به آینده به آنان اطمینان دهند که بعد از هر سختی آسانی است.

وی به نقش رسانه‌ها در تبیین استانداردهای آموزشی اشاره کرد و افزود: متاسفانه ضعف کیفی امروز در برخی از مراکز آموزش عالی نتیجه رشد کمی بی‌رویه در گذشته است.

معاون آموزشی وزارت علوم شاخص‌های کیفی را شامل توازن بین تعداد اعضای هیئت علمی و دانشجو، نیاز بازار، تجهیزات و امکانات آموزشی و توجه به وضعیت اقلیمی مناطق دانست و تصریح کرد: مدیریت منطقه‌ای، آمایش آموزش عالی، ماموریت محوری و ساماندهی برنامه‌های وزارت علوم برای حل این مشکلات است.

فرآیند مدیریت منطقه‌ای به زودی ابلاغ‌ ‌می‌شود

شریعتی نیاسر با بیان اینکه موضوع «مدیریت منطقه‌ای» به صورت جدی از طرف وزارت علوم در حال پی‌گیری است، گفت: طرح مدیریت منطقه‌ای در راستای تفویض اختیار به مناطق که مورد تأکید ویژه و جدی وزیر علوم نیز است، با تأکید بر دو ماموریت تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری مناطق، طراحی شده که فرآیند آن در حال تکمیل است و به زودی ابلاغ می‌شود.

وی «ساماندهی» را یکی دیگر از برنامه‌های ویژه وزارت علوم در سطح کشور دانست و افزود: ساماندهی در سه وجه، ساماندهی موسسات غیر دولتی در قالب ادغام، تجمیع و تغییر مأموریت، ساماندهی رشته‌ها در سه گروه کم متقاضی، پر متقاضی و همتراز با تأکید بر اولویت دانشگاه‌های دولتی و ساماندهی محتوایی در زمینه‌های مختلف و از جمله بازنگری در دادن مجوزه دوره‌های تحصیلات تکمیلی و افزودن شاخص‌های جدید در این زمینه انجام خواهد شد.

ارتقای وضعیت آموزشی در گرو ساماندهی آموزش عالی

معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه ساماندهی آموزش عالی به معنای ارتقای وضعیت موجود است، گفت: برخی موسات آموزش عالی غیردولتی در این زمینه از دانشگاه‌ها و مراکز دولتی پیشی گرفته‌اند.

وی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی خواست از ساماندهی دانشگاه‌ها ومراکز آموزش عالی در حوزه‌های انتخابیه خود استقبال کنند و تصریح کرد: امروز در برخی از دانشگاه‌ها شاهد تجهیزات و فضاهای بلا استفاده و در دانشگاه و یا مرکز دیگر شاهد کمبود شدید امکانات هستیم که این راهکارها می‌تواند به حل مشکلات کمک کند.

شریعتی نیاسر در پایان گفت: با توجه به شرایط کنونی اگر دانشجویانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند قصد بازگشت به کشور را دارند با کمال میل آنان را پذیرش می‌کنیم و از طرف دیگر به دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در ایران ارز دولتی داده می‌شود.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.