وزیر اقتصاد: خبرهای خوب برای فعالان اقتصادی سیستان و بلوچستان خواهیم داشت

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: هفته آینده با کمک بانک مرکزی و سازمان صمت، سه، چهار خبر خوب برای فعالان اقتصادی سیستان و بلوچستان خواهیم داشت.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، سید احسان خاندوزی در حاشیه شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی در زابل و در جمع خبرنگاران بیان کرد: گره گشایی و تسهیل فعالیت اقتصادی برای فعالان اقتصادی سیستان و بلوچستان به شکل ویژه تری نسبت به سایر مناطق وجود دارد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با توجه به ظرفیت سیستان و بلوچستان و برخی عقب ماندگی‌ها در حوزه مسائل مالیاتی بویژه تعهد بدهی ارزی که برای تعاونی‌های مرزی و مرزنشینان این استان مشکل ایجاد کرده بود در حوزه استرداد مالیاتی و مواردی از این دست هفته آینده پیگیری لازم انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: تسهیل و ساده سازی فرآیند تولید برای همه کارآفرینان و جوانانی که بدنبال شغل هستند از جمله اهداف مهم دولت سیزدهم است.

خاندوزی افزود: مباحث مالیاتی، بیمه، گمرک، تکالیف قانونی و برخی موانع برای فعالان اقتصادی از جمله موضوعات مهم مطرح شده در این نشست بود.

وی در بخش درگاه ملی مجوزهای کسب و کار گفت: تقریبا بیشتر وزارتخانه‌ها، دستگاه‌های دولتی و برخی دستگاه‌های بیرون دولتی به صورت نیمه به این درگاه متصل شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌هایی هستند که با وجود متصل شدن به درگاه مجوزها شرایط و مدارک صدور مجوز خود را به صورت کامل بارگذاری نکردند و اگر بارگذاری شده فعالان اقتصادی را به سمت محل‌های کاغذی هدایت می‌کنند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: صدور مجازات برای بالاترین مقام دستگاه، از جمله برنامه‌هایی است که برای دستگاه‌هایی که هیچ مجوزی صادر نکردند گرفته می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.