رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

وزیر علوم درباره اخراج اساتید از دانشگاه‌ها چه گفت؟

وزیر علوم اساتید دانشگاه را سرمایه های نمادین کشور دانست.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، محمدعلی زلفی گل در حاشیه جلسه چهارشنبه هیئت دولت درباره برخی اخبار در خصوص اخراج اساتید دانشگاه‌ها بیان کرد: دانشگاه قواعد خاص خود را دارد و دانشگاه براساس آن قواعد اداره می شود. طبیعی است که یک عضو هیات علمی علاوه بر نظم و انضباط علمی، باید نظم آموزشی و پژوهشی، اداری و فرهنگی را هم رعایت کند. دانشگاه‌ها در جذب هیات علمی مستقل بوده و تصمیمات خود را برای جذب هیات علمی اتخاذ می کنند. اگر عضو هیات علمی احساس می کند نسبت به او ظلم شده است، از طریق قانون می تواند عمل کند و تقاضای تجدیدنظر کند تا پیگیری شود و سعی می شود در این مساله هم به منافع فردی و هم منافع ملی توجه شود.

وی افزود: مساله اخراج اساتید آنطور که در فضای مجازی به آن پرداخته شده، نیست. هیچ موقع دانشگاه عذر سرمایه‌های ارزش‌مند خود را به ناحق و غیرقانونی نمی خواهد. همه توفیقات امروز کشور نتیجه تلاش‌های دانشگاهیان است. نوع نگاه ما به اساتید دانشگاه این است که آنها سرمایه نمادین کشور بوده و علاقمند نیسیتم به اساتید ما ظلم و بی‌احترامی شود.

وزیر علوم درباره امکانات آموزشی در استان سیستان و بلوچستان گفت: در استان سیستان بلوچستان بیشترین مراکز آموزش عالی را داریم و تلاش شده عدالت آموزشی برای مردم این استان رعایت شود. ما سعی می کنیم عدالت آموزشی را در توزیع اعتبارات و امکانات برای این استان لحاظ کنیم.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.