رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

وقتی ستاره پرسپولیس به فریاد تیم ملی رسید | عربستان در تهران، پس از ۲۰ سال!

این روزها بحث تقابل فوتبال ایران و عربستان به واسطه سفر کریستیانو رونالدو با تیم النصر به تهران و رویارویی‌اش با پرسپولیس دوباره مطرح شده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرورزشی، در اوقاتی که چشم همه ورزش ایران به تقابل پرسپولیس با النصر و کریستیانو رونالدو دوخته شده، باید به این نکته هم اشاره کنیم که ۲۶ سال قبل در روز ۲۸ شهریور سال ۱۳۷۶ یکی از مهم‌ترین دیدارهای دو تیم ملی ایران و عربستان در ورزشگاه آزادی برگزار شد. مسابقه‌ای در چهارچوب مرحله رفت پیکارهای انتخابی جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه که در حضور بالغ بر ۱۰۰هزار تماشاگر برگزار شد و ما با وجود این‌که فرصت‌هایی به‌مراتب بیشتر از سعودی‌ها داشتیم، در نهایت به تساوی یک بر یک رضایت دادیم.

آن بازی با حملات توفانی شاگردان محمد مایلی‌کهن آغاز شد و حتی در اوایل نیمه نخست صاحب یک ضربه پنالتی هم شدیم اما محمد الدعایه تحت تاثیر جو ورزشگاه قرار نگرفت و ضربه کریم باقری را مهار کرد. عربستان که به واسطه همین اتفاق روحیه گرفته بود قبل از پایان نیمه نخست با ضربه محمد الشهرانی به گل برتری رسید اما در نیمه دوم حملات سنگین ایران جواب داد و کریم باقری توانست پنالتی هدررفته را جبران کند و به لطف گل‌زنی این ستاره پرسپولیسی، کار به تساوی کشیده شد.

تیم ملی عربستان برای آن مسابقه پس از ۲۰ سال به تهران سفر کرده بود.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.