پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته جهان/ زن شگفت انگیز همچنان پیشتاز

وب سایت IMDB، پایگاهی است موثق دربازه اخبار و اطلاعات مربوط به دنیا هنر هفتم. این وب سایت علاوه بر اینکه یک منبع معتبر در خصوص فیلم‌های سینمایی، هنرپیشگان و دست اندر کاران این هنر است، به صورت منظم و در بازه های مختلف زمانی، اقدام به نشر فهرستی از پرفروشترین فیلمهای هفته می نماید. وب سایت IMDB در حال حاضر تحت مالکیت شرکت آمازون (Amzaon) قرار دارد.

پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (۹ تا ۱۱ ژوئن)

به گزارش اینتیتر به نقل از وب سایت تکرا، بر اساس اعلام وب سایت International Movie Datebase یا IMDB، پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (۹ تا ۱۱ ژوئن) به ترتیب میزان فروش در آخر هفته عبارتند از:

۱۰. Everything , Everything

جایگاه دهم در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (۹ تا ۱۱ ژوئن) در اختیار فیلم Everything, Everything است. این فیلم که در هفته گذشته در جایگاه هفتم قرار داشته، با فروش آخر هفته ۱.۶ میلیون دلاری (معادل ۵.۹ میلیارد تومانی با محاسبه دلار ۳.۷۳۰ تومانی در زمان نگارش) جمع فروش کلی خود در ۴ هفته اکران را به ۳۱.۷ میلیون دلار (معادل ۱۲۰ میلیارد تومان) رساند.

این فیلم در ژانر درام عاشقانه بوده و از هنرپیشگان آن می‌توان به آماندلا استنبرگ (Amandla Stenberg)، نیک رابینسون (Nick Robinson) و آنیکا نونی رز (Anika Noni Rose) اشاره نمود. مدت زمان فیلم Everything , Everything برابر با ۱ ساعت و ۳۶ دقیقه بوده و برای گروه سنی PG-13 (افراد زیر ۱۳ سال با نظارت والدین) تهیه شده است. این فیلم به کارگردانی استلا مگی (Stella Maghie) ساخته شده است.

۹. Alien : Covenant

این فیلم ششمین قسمت از سری فیلم‌های Aline بوده و ادامه‌ای بر فیلم Prometheus محصول سال ۲۰۱۲ است. این فیلم هفته گذشته در جایگاه ششم پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته قرار داشته و با ۳ پله سقوط در مکان نهم از پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (۹ تا ۱۱ ژوئن) جای ژرفته است. . فروش آخر هفته گذشته این فیلم نیز ۱.۸ میلیون دلار (معادل ۶.۷ میلیارد تومان) بود. این فیلم توانست بعد از ۴ هفته اکران مجموع فروش خود را به عدد ۷۱.۲ میلیون دلار (معادل ۲۶۵.۵ میلیارد تومان) برساند.

این فیلم در ژانر علمی تخیلی ترسناک است. از هنرپیشگان اصلی فیلم Alien : Covenant می‌توان به مایکل فاسبندر (Michael Fassbemder)، کاترین واترستون (Katherine Waterston) و بیلی کروداپ (Billy Crudup) اشاره نمود. مدت زمان این فیلم ۲ ساعت و ۲ دقیقه بوده و مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر ۱۷ سال با نظارت والدین) تهیه شده است. کارگردان فیلم Alien : Covenant نیز ریدلی اسکات (Ridley Scott) است.

۸. Megan Leavey

فیلم سینمایی Megan Leavey در اولین اکران توانست رتبه هستم را بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (۹ تا ۱۱ ژوئن) از آن خود نماید. فیلم Megan Leavy در آخر هفته گذشته توانست به فروش معادل ۳.۸ میلیون دلار (معادل ۱۴.۱ میلیارد تومان) دست پیدا نماید.

این فیلم در ژانر بیوگرافی درام است. از هنرپیشگان فیلم Megan Leavey می توان به کیت مارا (Kate Mara)، رامون رودریگز (Ramon Rodriguez) و تام فلتون (Tom Felton) اشاره نمود. این فیلم مدت زمانی برابر با ۱ ساعت و ۵۶ دقیقه بوده و رای گروه سنی PG-13 (افراد زیر ۱۳ سال با نظارت والدین) تهیه شده است. فیلم Megan Leavey، توسط گابریلا کوپرثوست (Gabriela Cowperthwaite) کارگردانی شده است.

۷. Baywatch

فیلم Baywatch بر اساس یک سریال بسیار محبوب و مشهور دهه ۱۹۹۰ میلادی با بازی دیوید هسل‌هاف (David Hasselhoff)، پاملا اندرسون (Pamela Anderson) و الکساندرا پاول (Alexandra Paul) ساخته شده است. فیلم سینمایی Baywatch با فروش ۴.۶ میلیون دلاری (معادل ۱۷.۱ میلیارد تومان) در آخر هفته گذشته توانست فروش کلی خود را بعد از ۳ هفته اکران به رقم ۵۱.۱ میلیون دلار (معادل ۱۹۰.۵ میلیارد تومان) برساند.

این فیلم در ژانر کمدی عاشقانه ساخته شده است. از هنرپیشگان اصلی آن می‌توان به دواین جانسون (Dwayne Johnson)، زک افرون (Zac Efron)، الکساندرا داداریو (Alexandra Daddario) و هنرپیشه مشهور هندی پیریانکا چوپرا (Priyanka Chopra) اشاره کرد. این فیلم زمانی برابر با ۱ ساعت و ۵۶ دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر ۱۷ سال با نظارت والدین) تهیه شده است. فیلم Baywatch به کارگردانی ست گوردن (Seth Gordon) ساخته شده است.

 

۶. It Comes at Night

فیلم It Comes at Night با فروشی معادل ۶ میلیون دلار (معادل ۲۲.۳ میلیارد تومان) توانست در اولین هفته اکران خود به جمع ده فیلم پرفروش پیوسته و مکان ششم را در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (۹ تا ۱۱ ژوئن) قرار دهد.

فیلم It Comes at Night در ژانر ترسناک رمزآلود ساخته شده و از نقش آفرینان آن می‌توان به جوئل ادگرتون (Joel Edgerton)، کریستوفر ابوت (Christopher Abbott) و کارمن ایوگو (Carmen Ehogo) اشاره نمود. فیلم It Comes at Night مدت زمانی برابر با ۱ ساعت و ۲۱ دقیقه داشته و توسط تری ادوارد شالتس (Trey Edward Shults) کارگردانی شده است. این فیلم مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر ۱۷ سال با نظارت والدین) تهیه شده است.

 

۵. Guardians of the Galaxy Vol.2

این فیلم قسمت دوم فیلم Guardians of the Galaxy محصول سال ۲۰۱۴ بوده و توانسته با فروش آخر هفته ۶.۳ میلیون دلاری (معادل ۲۳.۵ میلیارد تومان) و یک پله سقوط نسبت به هفته گدشته،  به رقم فروش کلی ۳۶۶.۴ میلیون دلار (معادل ۱۳۷۷ میلیارد تومان) بعد از ۶ هفته اکران دست پیدا نماید.

فیلم Guardians of Galaxy Vol.2 در ژانر اکشن علمی تخیلی ساخته شده است. از هنرپیشگان این فیلم می‌توان به کریس پرت (Chris Pratt)، زوئی سالدانا (Zoe Saldana) و دیو باوتیستا (Dave Bautista) اشاره نمود. مدت زمان این فیلم نیز ۲ ساعت و ۱۶ دقیقه بوده و برای گروه سنی PG-13 (افراد زیر ۱۳ سال با نظارت والدین) تهیه شده است. کارگردان فیلم Guardians of the Galaxy Vol.2 نیز بر عهده جیمز گان (James Gunn) است.

۴. Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

این فیلم آخرین قسمت از سری فیلم‌های محبوب و پرفروش دزدان دریایی کاراییب بوده و با فروش ۱۰.۷ میلیون دلار (معادل ۴۰ میلیارد تومان) خود در تعطیلات آخر هفته، رتبه سوم در بین پپرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (۹ تا ۱۱ ژوئن) را به خود اختصاص داد. فیلم Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales بعد از ۳ هفته اکران، توانست مبلغ کل فروش خود را به رقم ۱۳۵.۸ میلیون دلار (معادل ۵۰۶ میلیارد تومان) برساند.

این فیلم در ژانر اکشن ماجرایی بوده و زمانی برابر با ۲ ساعت و ۹ دقیقه دارد. از هنرپیشگان اصلی فیلم Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales می‌توان به جانی دپ (Johnny Depp)، خاویر باردم (Javier Bardem)، جئوفری راش (Jeoffery Rush)، کایا اسکودلاریو (Kaya Scodelario) و همچنین یک هنرپیشه ایرانی مهاجر (گ.ف) اشاره کرد. این فیلم مناسب برای گروه سنی PG-13 (افراد زیر ۱۳ سال با نظارت والدین) تهیه شده است. کارگردانی جدیدترین قسمت فیلم دزدان دریایی کارائیب نیز بر عهده یواخیم رونینگ (Joachim Rønning) و اسپن سندبرگ (Espen Sandberg) است.

۳. Captain Underpants: The First Epic Movie

فیلم انیمیشن Captain Underpants: The First Epic Movie در دومین هفته فروش خود توانست به رقم ۱۲.۲ میلیون دلار (معادل ۴۵.۵ میلیارد تومان) دست یافته و رتبه سوم را در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (۹ تا ۱۱ ژوئن) به دست آورد. مجموع فروش قیلم  Captain Underpants: The First Epic Movie بعد از دو هفته اکران به رقم ۴۴.۴ میلون دلار (معادل ۱۷۰ میلیارد تومان) رسید.

این فیلم انیمیشن در ژانر کمدی اکشن بوده و از صداپیشگان آن می‌توان به کوین هارت (Kevin Hart)، توماس میدل دیچ (Thomas Middleditch) و اد هلمز (Ed Helms) اشاره کرد. مدت زمان این فیلم نیز ۱ ساعت و ۲۹ دقیقه بوده و برای گروه سنی PG‌ (تصمیم گیری با والدین) تهیه و ساخته شده است. کارگردانی این انیمیشن کمدی نیز بر عهده دیوید سورن (David Soren) است.

 

۲. The Mummy

فیلم The Mummy بازسازی دوباره ای از سری فیلم‌های Mummy بوده و توانست با فروش آخر هفته ۳۱.۷ میلیون دلاری (معادل ۱۱۸.۲ میلیارد تومانی)، رتبه دوم را در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (۹ تا ۱۱ ژوئن) به دست آورد.

فیلم The Mummy در ژانر ماجرایی تخیلی ساخته شده است. از ستارگانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند می توان به تام کروز (Tom Cruise)، سوفیا بوتلا (Sofia Boutella)،‌آنابل ولیس (Annabelle Wallis) و همچنین راسل کرو (Russell Crowe) اشاره کرد. این فیلم زمانی برابر با ۱ ساعت و ۵۰ دقیقه داشته و توسط الکس کورتزمان (Alex Kurtzman) کارگردانی شده است. فیلم The Mummy مناسب برای گروه سنی PG-13 (افراد زیر ۱۳ سال با نظارت والدین) تهیه شده است.

۱. Wonder Woman

پرفروشترین فیلم سینمایی هفته گذشته مانند هفته پیش، فیلم Wonder Woman بود که توانست رکوردی معادل ۵۸.۵ میلیون دلار (معادل ۲۱۸ میلیارد تومان) را در دومین هفته اکران به نام خود ثبت نموده و رتبه اول را در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (۹ تا ۱۱ ژوئن) به دست آورد. به این ترتیب مجموع کل فروش فیلم Wonder Woman در ۲ هفته اکران به رقم ۲۰۶.۳ میلیون دلار (معادل ۷۷۰ میلیارد تومان) رسید.

فیلم Wonder Woman در ژانر ماجرایی اکشن ساخته شده است. از ستاره‌های نقش آفرین در این فیلم می‌توان به گل گدو (Gal Gadot)، کریس پاین (Chris Pine)، رابین رایت (Robin Wright) و کنی نیلسن (Connie Nielsen) اشاره کرد. فیلم Wonder Woman زمانی معادل ۲ ساعت و ۲۱ دقیقه داشته و برای گروه سنی PG-13 (افراد زیر ۱۳ سال با نظارت والدین) تهیه شده است. کارگردان پرفروشترین فیلم سینمایی هفته گذشته نیز پتی جنکینز (Patty Jenkins) است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.