آیا پیاده روی در دوران همه گیری COVID-۱۹ بی خطر است؟

اگرچه برخی افراد به دلایل مختلف چاره‌ای به جز خروج از قرنطینه ندارند و برای رعایت فاصله اجتماعی با مشکلاتی مواجهند، اما برخی دیگر که امکان دورکاری و حضور کمتر در جامعه را دارند نیز با نوعی دیگر از مشکل مواجهند. درواقع این افراد مایلند بدانند که ایا می‌توانند برای پیاده روی و تغییر روحیه از خانه خارج شوند یا خیر.

به گزارش اینتیتر به نقل از بهداشت نیوز، اگرچه برخی افراد به دلایل مختلف چاره‌ای به جز خروج از قرنطینه ندارند و برای رعایت فاصله اجتماعی با مشکلاتی مواجهند، اما برخی دیگر که امکان دورکاری و حضور کمتر در جامعه را دارند نیز با نوعی دیگر از مشکل مواجهند. درواقع این افراد مایلند بدانند که ایا می‌توانند برای پیاده روی و تغییر روحیه از خانه خارج شوند یا خیر.

پیاده روی و معاشرت دورادور می‌تواند تاثیری بسیار مثبت روی روحیه افراد داشته باشد، اما آیا این امر خطرناک نیست؟اگرچه برخی افراد به دلایل مختلف چاره‌ای به جز خروج از قرنطینه ندارند و برای رعایت فاصله اجتماعی با مشکلاتی مواجهند، اما برخی دیگر که امکان دورکاری و حضور کمتر در جامعه را دارند نیز با نوعی دیگر از مشکل مواجهند. درواقع این افراد مایلند بدانند که ایا می‌توانند برای پیاده روی و تغییر روحیه از خانه خارج شوند یا خیر.

جرج جیسون تترو متخصص بیماری‌های عفونی معتقد است که ویروس کرونا در درجه اول از طریق قطرات منتشر می‌شود، یعنی مقادیر نسبتاً زیادی مایعات که هنگام سرفه یا عطسه از دهان خارج می‌شوند. بیشتر خطر ابتلا از طریق قطرات بزرگتر رخ می‌دهد که در فاصله کمی بیش از نیم متر از یک فرد آلوده مشاهده می‌شود.

در فاصله فراتر از دو متر، خطر ابتلا به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد، زیرا همه چیز به جز قطرات هوازی کوچکتر سقوط خواهد کرد. این قطرات کوچکتر به اندازه‌ای قوی نیستند که بتوانند دیگران را آلوده کنند؛ بنابراین زمانی که برای پیاده روی از خانه خارج می‌شوید حتما باید فاصله خود را با نفرات جلویی و پیرامونی خود رعایت کنید.

فراموش نکنید هنگامی که ورزش می‌کنید تعداد تنفس خود را افزایش می‌دهید و مخاط بیشتری نیز ایجاد می‌کنید، بنابراین زمانی که ورزش می‌کنی سعی کنید فاصله بیشتری با دیگران داشته باشید درواقع این موضوع در هنگام دویدن اهمیت بیشتری نیز خواهد داشت.

حتی اگر در حال پیاده روی هستید، یا فقط در پیاده رو ایستاده اید، اگر شخصی که در حال پیاده روی سرفه می‌کند از نزدیکی شما عبور می‌کند، بهترین کار این است که صورت خود را برگردانید و در جهت دیگر قدم بردارید. یک توصیه مهم دیگر این است که در هنگام ورزش، پیاده روی و دویدن حتما با دهان بسته تنفس کنید. توصیه مهم دیگر این است که هرگز بدون ماسک برای پیاده روی از خانه خارج نشوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.