رسانه خبری این تیتر

پیام فارسی ملک سلمان برای حجاج ایرانی

پادشاه عربستان در پیامی به زبان فارسی و پنج زبان دیگر به حجاجی که از نقاط مختلف جهان به مکه آمده‌اند ، خوش‌آمد گفت.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، ملک سلمان پادشاه عربستان در پیامی به حجاج بیت‌الله الحرام که از اقصی نقاط جهان برای ادای مناسبک حج وارد عربستان شده‌اند ، خوش‌آمد گفت.

به گزارش اسپوتنیک، در این پیام آمده است: از خداوند متعال می خواهم که عبادت‌شان را پذیرفته و توفیق ادای حج مبرور را که پاداشی جز بهشت ندارد ، نصیب‌شان فرماید.

ملک سلمان این پیام را به شش زبان عربی، انگلیسی، روسی، چینی، فارسی و اردو منتشر کرد.

همچنین خبرگزاری رسمی عربستان اعلام کرد که وزارت حج و عمره در همکاری با خبرگزاری رسمی سعودی “واس”، پیام‌های آموزشی و آگاهی‌بخش برای حجاج را از طریق شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های داخلی و منطقه‌ای و بین‌المللی به پنج زبان، منتشر می‌کند.

قرار است این پیام‌های آموزشی و آگاهی‌بخش وزارت حج و عمره به صورت گسترده در قالب‌های جذاب گرافیکی، زحمات و تلاش‌های ارگان مختلف خدمت‌رسانی در موسم حج امسال را به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، روسی، چینی و فارسی، منعکس کند.

این پیام‌ها حاوی نصایح دینی، راهنمایی‌ها و ارشادات هدف‌مندی است که به سبک‌های آسان و کوتاه در قالب‌های جذاب به حجاج تقدیم می‌گردد و هدف از آن تسهیل هر چه بیشتر رفت و آمد حجاج طی این سفر ایمانی در مکه مکرمه، مدینه منوره و مشاعر مقدسه می‌باشد.

حجاج گرامی می‌توانند این پیام‌های آموزشی و آگاهی‌بخش را از طریق وب سایت رسمی وزارت حج و عمره و خبرگزاری رسمی عربستان “واس” و صفحات رسمی این دو ارگان در شبکه‌های اجتماعی، دریافت نمایند.

این طرح در چارچوب رهنمودهای  ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود و ولیعهدشان به تمامی ارگان‌های ذی‌ربط در امور خدمت‌رسانی به حجاج، جهت فراهم نمودن سهولت هرچه بیشتر به میهمانان بیت‌الله صورت می گیرد.

بر اساس این گزارش، برخی کارشناسان غرب آسیا در هفته‌های اخیر ارتباطات بین تهران و ریاض را نشانه بهبود روابط دو طرف پس از تنش سال‌های اخیر می‌دانند.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز ۱۳ مرداد ماه اعلام کرد که با کشورهای منطقه و حتی عربستان حاضر به گفت‌وگو هستیم و به تمام کشورهایی که در مذاکرات خود اعلام آمادگی کردند که به عنوان میانجی میان تهران — ریاض ایفای نقش کنند پاسخ منفی ندادیم و همواره گفته‌ایم که ما آماده هستیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.