رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

پیام معنادار رئیس سازمان انرژی اتمی به آمریکا و اروپا

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه هرچه دشمنان تحریم کنند قوی‌تر در این بخش کار خواهیم کرد، گفت: اعتمادی به نفس خوبی در فعالان حوزه فناوری انرژی اتمی کشور وجود دارد تا جایی که پارسال به ۱۵۸ دستاورد جدید در این حوزه دست پیدا کردیم.

به گزارش اینتیتر به نقل از تسنیم، رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه هرچه دشمنان تحریم کنند قوی‌تر در این بخش کار خواهیم کرد، گفت: اعتمادی به نفس خوبی در فعالان حوزه فناوری انرژی اتمی کشور وجود دارد تا جایی که پارسال به ۱۵۸ دستاورد جدید در این حوزه دست پیدا کردیم.

اهم اظهارات محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی را بخوانید :

تلاش داریم که فناوری هسته‌ای را در عرصه‌های مختلف کشور توسعه دهیم تا بیش از پیش شاهد تاثیرگذاری آن در زندگی مردم باشیم، این هدفگذاری یک شعار نیست؛ بلکه یک راهبرد است و سازمان انرژی اتمی در این مسیر قرار گرفته تا با توجه به سند راهبردی ۲۰ ساله که در فروردین ماه پارسال توسط رئیس جمهور رونمایی شد؛ توسعه این فناوری در عرصه‌های مختلف ملی محقق شود.

نیروگاه‌های کارون یک و ۲ در آژانس ثبت شده که سابقه آن به بیش از ۵۰ ساله گذشته برمی‌گردد و با عنایت خاص مقام معظم رهبری در حوزه انرژی اتمی به پیشرفت‌های زیادی دست یافته‌ایم و توسعه نیروگاه‌های برقی را همواره در برنامه داریم.

پرتودهی در حوزه کشاورزی ظرفیت بسیار مهمی برای تولید محصولات غذایی سالم است که دور شدن آفات و افزایش نگهداری محصولات کشاورزی را درپی دارد.

در حوزه پرتودهی نسبت به پیشرفت برخی کشورها، ۵۰ سال عقب هستیم. اعتماد به نفس خوبی در فعالان حوزه فناوری انرژی اتمی کشور وجود دارد تا جایی که پارسال به ۱۵۸ دستاورد جدید در این حوزه دست پیدا کردیم.

با چنین ظرفیتی می‌توان محصولات کشاورزی سالم تولید کرد و با تامین سلامت مردم هزینه درمان را کاهش داد، از ۱۳۰ میلیون تن‌ محصولات کشاورزی تولیدی کشور ۳۰ درصد آن دچار ضایعات می شود که این میزان ضایعات حاشیه سود فعالیت‌های اقتصادی در حوزه کشاورزی کشور را پایین آورده که معادل ۴۰ میلیون تن محصول است.

همواره غرب در تلاش است تا جمهوری اسلامی به فناوری‌های روز دنیا دست پیدا نکند، فناوری انرژی هسته‌ای در زندگی مردم تاثیرگذار است بنابراین این تکنولوژی فقط برای ساخت بمب اتم کاربرد ندارد.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
 1. کرامت سلیمی می گوید

  سالهاست که در ابتدای هر سال از دست اوردهای هسته ای سخن می گویند. اما هیچگاه چیزی نشان داده نشد و نخواهد شد. چون چیزی به عنوان دست اورد هسته ای وجود خارجی ندارد که بخواهند نشان دهند.

  تنها دست اورد هسته ای همین است که ملتها یواش یواش دارند متوجه می شوند که موضوع انرژی هسته ای یک شبه علم است که فقط در داستانهای تخیلی وجود دارد.

  مثل باطری اتمی که قرار بود در ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ رونمایی شود و به ادعای انها این باطری قادر به تولید برق به مدت ۵۰ سال می باشد. اما رونمایی نشد.

  ۱۰ سال دیگر هم صبر کنید. هرگز چنین چیزی رونمایی نخواهد شد.

  اعلام دست اورد هسته ای فقط توجیهی برای ادامه پروژه برجام است.

  برجام در واقع ادامه پروژه باوردهی سلاح هسته ای به ملتها( برده ها ) و ایجاد رعب و وحشت در دل انها می باشد.

  گلوبالیستها برای باور دادن سلاح خیالی هسته ای به ملتها حدود هفتاد سال با پروژه جنگ سرد دنیا را هدایت و مهندسی کردند و حدود ۱۰ سال است که با پروژه برجام ان را ادامه دادند.

  برجام هیچگاه یک موضوع واقعی نبوده است و فقط یک بازی کثیف  سیاسی برای فریب ملتها و باور دادن سلاح دروغین و خیالی هسته ای و ایجاد ترس در انها بوده است و تا ابرقدرتهای دروغگو و فریبکار نخواهند خاتمه نخواهد یافت.

  دلیل کش امدن مذاکرات برجام هم همین است که:

   پایان برجام یعنی افشای دروغ بودن سلاح هسته ای. و نباید این مذاکرات پایان یابد.

  و باید تا جایی که می شود با جلسات و نشستهای سیاسی طولانی و بیهوده پروژه برجام ادامه یابد تا جایگزینی دیگر به جای موضوع هسته ای برای ترساندن ملتها پیدا کنند.

  درحال حاضر گلوبالیستها تلاش می کنند با پروژه هوش مصنوعی و داستان سرایی ترسناک برای ان این ترس را در دل ملتها (برده ها) ایجاد کنند و موسس مایکروسافت اقای بیل گیتس هم در این پروژه نقش مهمی ایفا می کند.

  گره برجام فقط حیثیت و آبروی کشورهای به ظاهر ابرقدرت است .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.