پیشنهاد تجاری طالبان به روسیه

سرپرست وزارت صنایع و تجارت طالبان امروز (جمعه) طی مصاحبه‌ای با خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد که افغانستان مایل است محصولات نفتی روسیه را با مواد معدنی استخراج شده داخلی مبادله کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنایع و تجارت طالبان در این مصاحبه اظهار کرد: «اولویت ما واردات کالاهای روسی به صورت پایاپای است. اگر عملیات در این طرح به نتیجه نرسد، می‌توانیم از مبادلات مالی استفاده کنیم.»

وی افزود که کابل در ازای کالاها و فرآورده‌های نفتی از روسیه، می‌تواند مواد معدنی استخراج شده در افغانستان و همچنین عرضه کشمش و گیاهان دارویی را به مسکو ارائه دهد.

عزیزی خاطرنشان کرد: هیچ محدودیتی برای افغانستان از جانب ایالات متحده یا اتحادیه اروپا جهت تامین این مواد خام وجود ندارد. در صورت نیاز، افغانستان می‌تواند هزینه این کالاها را با پول پرداخت کند.

هیئت سرپرست وزارت صنایع و تجارت طالبان روز ۱۴ اوت وارد مسکو شد تا گفت‌وگوهایی را در این راستا با مقامات روسی انجام دهند. عزیزی همچنین پیشتر گفت که کابل می‌خواهد تا پایان امسال با مسکو به توافقی برسد که براساس آن حدود ۱ میلیون تن بنزین و ۱ میلیون تن دیزل خریداری کند.

وی در پایان افزود: «کابل می‌خواهد روابط اقتصادی خود را با همه کشورها از جمله ایالات متحده ایجاد کند و امیدوار است که واشنگتن دارایی‌های افغان را که به بخش خصوصی متعلق است، آزاد کند.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.