رسانه خبری این تیتر

ادعای آمریکا درباره پیشنهاد کمک به ایران در موضوع مقابله با «کرونا»

در حالیکه آمریکا با تحریم های خصمانه خود مانع از صادرات اقلام دارویی و پزشکی به کشورمان می شود، یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا مدعی شد که واشنگتن برای مقابله با ویروس کرونا به ایران و کره شمالی کمک خواهد کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، رابرت دسترو معاون بخش دموکراسی و حقوق بشر وزارت امورخارجه آمریکا در جمع خبرنگاران مدعی پیشنهاد کشورش برای کمک به ایران وکره شمالی برای مقابله با گسترش ویروس کرونا شد.

این در حالی است که آمریکا با تحریم های اقتصادی اش علیه ایران مانع از صادرات اقلام پزشکی و دارویی به ایران می شود اما ادعا می کند که این کالاها شامل این تحریم ها نمی شود.

وی همچنین با ابراز نگرانی درباره احتمال وجود مبتلایان زیادی به ویروس کرونا در کره شمالی مدعی شد: من اطلاع دارم که دولت ما تلاش کرده اقدامی برای کره شمالی، ایران و چین و همه انجام دهد. ما تلاش خواهیم کرد تا جایی که می توانیم مفید واقع شویم، تا کمک ارائه دهیم. این کار را در چند مورد نیز انجام داده ایم.

به گزارش نشریه تایم، سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان درباره تاثیر تحریم های خصمانه واشنگتن بر ظرفیت ایران برای مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: آمریکایی‌ها ادعا می‌کنند که راه را باز کرده‌اند و مانعی نیست. اگر مانعی نیست آن‌ها راهش را به همه اعلام کنند که چگونه و کجا می‌توانند اقدام به ارسال کمک کنند.

وی همچنین گفت: ما اعلام کرده‌ایم تحریم‌های یکجانبه، ظالمانه و غیرقانونی آمریکا که در راستای فشار حداکثری آن‌ها علیه ایران است بر رفاه عمومی و سلامت مردم ایران اثر گذاشته است.

وی با بیان اینکه دارو و تجهیزات پزشکی و مواد غذایی نباید جزو تحریم‌ها باشد و آمریکایی‌ها ادعا می‌کنند که این اقلام تحریم نیست، افزود: ولی عملا آمریکایی‌ها راه هر گونه مبادلات و مراودات بانکی را برای خرید این اقلام بسته‌اند و با پررویی تمام ادعا می‌کنند که دارو و غذا جزو تحریم نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.