رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

پیش بینی بارش باران در برخی از مناطق کشور

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت طی دو روز آینده در برخی از استان‌ها خبر داد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، صادق ضیائیان اظهارکرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز و فردا (۸ و۹ تیر) برای سواحل دریای خزر، اردبیل، بخش‌های از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، افزایش ابر، بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به این که این شرایط فردا (۹ تیر) علاوه بر این مناطق در شمال زنجان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی برقرار است، گفت: طی روزهای سه شنبه ، چهارشنبه و پنجشنبه (۱۰تا ۱۲ تیر) در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد همچنین طی پنج روز آینده با توجه به شرایط مونسونی به تناوب در جنوب سیستان و بلوچستان، شمال هرمزگان و بخش‌های از جنوب و ارتفاعات کرمان در بعد از ظهر افزایش ابر، رگبار موقتی باران همراه با رعد و برق و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان با بیان این که فردا کاهش ۴ تا ۷ درجه‌ای دمای هوا در استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی رخ می‌دهد گفت: از روز دوشنبه (۹ تیر) در استان‌های اردبیل، خراسان جنوبی و بخش‌های از شمال سیستان و بلوچستان و روز سه شنبه (۱۰ تیر) در استان‌های واقع در سواحل خزر، خراسان شمالی و خراسان رضوی افزایش محسوس دما بین ۴ تا ۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود. سایر مناطق کشور نیز نوسان دمای حدود ۲ تا ۳ درجه سانتیگراد دارند.

به گفته مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی امروز (۸ تیر) در جنوب ایلام، خوزستان، جنوب سمنان، شمال اصفهان، قم، خراسان رضوی، خراسان شمالی، شمال سیستان و بلوچستان به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید رخ می‌دهد و در پاره‌ای از این مناطق احتمال خیزش گرد و خاک محلی وجود دارد. طی هفته جاری شرق دریای عمان مواج و متلاطم است.

ضیائیان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۹ تیر) صاف همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. پس فردا (۱۰ تیر ) نیز آسمان پایتخت صاف و در بعد از ظهر همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد خواهد بود.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.