رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

چند سال بود می‌خواستم شاگرد نکونام شوم | ساپینتو برایم چند بار پیغام گذاشت! | برای نورافکن خیلی ناراحتم؛ سرنوشت او مثل من بود

همین که در اوج آمادگی مصدوم شدم بیشتر از هر چیز دیگری من را آزار داد و اذیتم کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرورزشی، همین که در اوج آمادگی مصدوم شدم بیشتر از هر چیز دیگری من را آزار داد و اذیتم کرد. امیدوارم این روزها تمام شود و حداقل خیلی زود به تمرینات تیم اضافه شوم.» این بخشی از صحبت‌های بازیکنی است که با پوشیدن پیراهن استقلال اگرچه خیلی دیر روی دور افتاد اما در همان مدت زمان کوتاه نیز به قدری با درخشش خود به چشم آمد که در بیشتر محافل رسانه‌ای، صحبت از او و عملکرد خوبش به میان آمد و باعث شد تا اسم و عکسش بیشتر از هر زمان دیگری در اخبار ورزشی دیده شود. صحبت از رضا میرزایی بازیکن همه‌فن‌حریف استقلالی‌هاست؛ بازیکنی که در فصل گذشته در چند پست تیمش را همراهی کرده و حتی با گلی که به ثمر رساند و پنالتی‌ای که در دقایق پایانی دیدار با گل‌گهر گرفت، شانس قهرمانی را به اردوی استقلالی‌ها بازگرداند. با این حال این بازیکن در دیدار پایانی آبی‌ها در فصل گذشته دچار پارگی رباط صلیبی شد و حالا بعد از عمل جراحی باید مدتی دور از میادین باشد. گفت‌وگو با میرزایی را در زیر می‌خوانید.

وضعیتت بعد از عمل جراحی چطور است؟ با این مصدومیت کنار آمده‌ای؟

یک فوتبالیست هیچ وقت با مصدومیت کنار نمی‌آید اما چاره‌ای نیست و این هم بخشی از فوتبال است. خودم خوب هستم و شرایط نسبتا خوبی دارم. دکتر یزدی در این مدت زحمات زیادی را برای من کشیده و اتفاقا دو روز پیش هم آخرین معاینه را انجام داده و بعد از این مدت، برای اولین بار پایم را زمین گذاشتم و پیاده‌روی را آغاز کردم.

عمل جراحی روی زانویت چطور بوده؟ پزشکان راضی هستند؟

خدا را شکر عمل خوبی بوده و پزشکان هم راضی بودند. دکتر یزدی که زانویم را جراحی کرد یکی از بهترین جراحان ایران است و او در آخرین دیداری که با من داشت توصیه کرد تمریناتم را به نحو احسن انجام بدهم تا زودتر و بهتر از گذشته و پیش از موعد مقرر بتوانم به میادین برگردم. ایشان از عمل جراحی و روندی که سپری شده ابراز رضایت کردند.

در روزهای پایانی فصل گذشته عملکرد خیلی خوبی را ارائه دادی. فکر نمی‌کنی چشم خورده باشی!؟

خیلی‌ها این را می‌گویند. استقلال تیم بزرگی است و هر هفته بخواهی این‌طور در چشم باشی باید یک مقدار حواست بیشتر جمع باشد. ما هم به این مسائل اعتقاد داریم و باید بیشتر حواسم را جمع می‌کردم. در هر صورت این اتفاق افتاد و شاید قسمت این بود که این برهه زمانی این‌طور سپری شود. این خواست خداست و حتما حکمتی در آن بوده و امیدوارم پرقدرت‌تر از قبل به میادین برگردم. تمریناتم را به خوبی انجام می‌دهم تا دوباره خیلی زود بتوانم پا به توپ شوم و به شرایط بازی برسم.

در روزهای پایانی فصل حتی صحبت از حضورت در تیم ملی هم به گوش می‌رسید اما در هر صورت قسمت نشد و این مهم را هم از دست دادی.

بله درست است و صحبت‌هایی هم شده بود اما در هر صورت مهم‌تر از آن این بحث بود که چند سالی می‌شد دوست داشتم با آقا جواد کار کنم اما شرایط مهیا نمی‌شد. با خود آقا جواد و حمید رجبی صحبت می‌کردم و آنها از این علاقه‌مندی من باخبر بودند. سه چهار سالی بود که دوست داشتم این اتفاق بیفتد و بعد از اینکه من به تیم‌های ایشان نرفتم درنهایت خود آقا جواد به استقلال آمد تا سرانجام این امر یعنی شاگردی او برایم محقق شود. ان‌شاءالله اگر خدا بخواهد از نیم‌فصل این اتفاق می‌افتد تا بتوانم خیلی قوی‌تر از قبل به استقلال کمک کنم.

سبحان خاقانی که سابقه این مصدومیت را دارد می‌تواند کمک خیلی خوبی برایت باشد.

سبحان، عارف و حتی روزبه چشمی از همین استقلال بچه‌هایی بودند که رباط پاره کردند و با قدرت برگشتند. خیلی از فوتبالیست‌ها این شرایط را داشتند و حتی برخی دو سه بار هم رباط پاره کرده‌اند. در هر صورت مصدومیت برای فوتبالیست است. اما مهم این است که همه چیز را رعایت کنم تا مثل بچه‌هایی که با موفقیت دوباره به میادین بازگشتند، بتوانم قوی‌تر از قبل برگردم و دوباره در خدمت تیم باشم. البته با توجه به فیفادی‌هایی که وجود دارد و زمان برگزاری جام ملت‌ها و وقفه‌ای که مثل سال گذشته در رقابت‌های لیگ برتر می‌افتد این امیدواری برایم وجود دارد که بتوانم با توجه به این وقفه‌ها و تعطیلی‌ها به نیم‌فصل دوم رقابت‌ها برسم. دو ماه از زمان عملم سپری شده و فکر می‌کنم تا سه چهار ماه دیگر برای بازگشت به میادین آماده شوم. هدف من این است که خودم را به نیم‌فصل دوم برسانم و چه‌بسا تا قبل از آن تمرینات گروهی‌ام را با تیم آغاز کنم.

با بچه‌های تیم همچنان در ارتباط هستی؟

خداوکیلی همه آنها هنوز هم تماس می‌گیرند و جویای حالم هستند و شرایط را پیگیری می‌کنند. حتی آقا جواد از وقتی سرمربی استقلال شده دو سه باری تماس گرفته است. حتی از باشگاه، آقای خطیر و خانی هم تماس گرفته و شرایطم را مرتب پیگیری کرده‌اند.

با ساپینتو چطور؟ او هم از تو خبر می‌گیرد؟ یادم می‌آید ارتباط خیلی خوبی با هم داشتید.

بله، این مربی هم از طریق واتساپ زنگ زده و حتی برایم چند بار پیغام گذاشت. از من خواست اگر کاری دارم با او در میان بگذارم. حتی به من گفت شرایط خیلی خوبی در تیم داشتی و تاکید کرد در هر بازی هر زمانی به بازی رفتی به استقلال کمک می‌کردی اما در هر صورت شرایط به این سمت پیش رفت. ساپینتو به من گفت که او هم چنین مصدومیتی را سپری کرده و هیچ چیزی نیست و به چشم برهم‌زدنی همه‌چیز سپری می‌شود و از من خواست تا خوب ریکاوری کنم تا بتوانم دوباره خیلی زود به میادین برگردم.

استقلال امسال را چطور می‌بینی؟ تیمی که تقویت نشده اما در گام اول امیدوارکننده ظاهر شد.

کار جواد نکونام امسال بسیار سخت است. بازیکنانی که می‌خواست هیچ‌کدام نیامدند و تیم آن‌طور که باید تقویت نشد. او حدود پنج شش بازیکن می‌خواست که هیچ‌کدام جذب نشدند و حالا این به فن و توانمندی او برمی‌گردد که تیم را هدایت کند و از پس کار بربیاید. هرچند او آبرو و اعتبارش را وسط گذاشته و با این وضعیت می‌خواهد به خاطر هواداران استقلال، بهترین شرایط را برای این تیم پدید بیاورد. او حتما هواداران تیم را دوست دارد که حاضر شده با این وضعیت به استقلال بیاید و با این تیم کار کند. ان‌شاءالله که در ادامه مسیر موفق باشد. کار خیلی سخت است چون همه تیم‌ها تقویت شدند و در کنار آن مطالبات و دریافتی بازیکنان‌شان را به موقع می‌دهند اما اینجا از این خبرها نیست و با این شرایط کار همه‌مان سخت است. ما هنوز دریافتی پارسال را هم تسویه نکرده‌ایم و پول کامل‌مان را نگرفته‌ایم. این در شرایطی است که فصل آغاز شده و طبیعتا باید الان پیش‌قرارداد فصل جدید به بازیکنان پرداخت می‌شد.

خودت هم انگار پول زیادی نگرفتی؟

من هم تا الان کمتر از ۴۰ درصد مبلغ قرارداد پارسالم را گرفته‌ام. یعنی حدود ۶۰ درصد از پارسال مانده و از امسال هم هیچ، و فعلا که چنین شرایطی را دارم و تا نیم‌فصل باید بیرون بنشینم.

درنهایت با این شرایط شانسی برای موفقیت استقلال در فصل جدید قائل هستی؟

باز هم تاکید می‌کنم کارمان سخت است اما با فن و تجربه و هنر سرمربیگری‌ای که آقا جواد دارد ما به موفقیت همراه با وی امیدواریم. او کار خیلی سختی دارد چون باید در فضایی رقابت کنیم که در آن مساواتی وجود ندارد. در واقع این رقابت با تیم‌هایی است که پولدار هستند و حسابی خرج کرده‌اند و بازیکن خریده‌اند اما ما همان تیم سال قبل را داریم و حتی بازیکنانی مانند محبی، قایدی، سیلوا، عارف و من را از دست داده و با این وضعیت کار دشواری پیش روی ماست.

در این مدت به جز دوری از فوتبال، چه چیزی تو را بیشتر از هر چیز دیگری اذیت کرده است؟

همین که در اوج آمادگی مصدوم شدم بیشتر از هر چیز دیگری من را آزار داده و اذیتم کرد. امیدوارم این روزها تمام شود و حداقل خیلی زود به تمرینات تیم اضافه شوم.

به عقیده تو سقف بودجه توسط سایر تیم‌های مدعی لیگ مثل تراکتور، پرسپولیس و سپاهان رعایت شده است که این همه به استقلال گیر داده‌اند؟

نمی‌دانم و این مساله را باید کارشناسان و کسانی که در این خصوص صاحب نظرند و مسئولیت مرتبط دارند پیگیری کنند و ببینند این مسائلی که از آنها صحبت می‌شود به چه شکل است.

امید نورافکن که رابطه بسیار صمیمانه‌ای با او داری هم مثل خودت بد آورد و او هم مجبور شد زانویش را به تیغ جراحان بسپرد. در مدت زمان مصدومیتی که داشتی این بازیکن حسابی هوای تو را داشت و در کنار تو حضور داشت.

برای امید خیلی ناراحتم. نمی‌دانم چه حکمتی بود که دوتایی مصدوم شویم و حدودا همزمان جراحی کنیم. مینیسک امید هم در اردوی ترکیه دچار آسیب دیدگی شد و امیدوارم او هم زودتر به میادین برگردد. امید همیشه خوب همه را می‌خواهد و بسیار بامعرفت است و واقعا مانند یک برادر برایم می‌ماند. همیشه مدیون او هستم و اخلاقش این شکلی است که دوست دارد به همه کمک کند. ان‌شاءالله او هم زودتر برگردد.

بعد از دربی فینال جام حذفی با صدای گرفته یک مصاحبه جنجالی کردی. هنوز سر حرف‌هایت هستی که به پرسپولیس برای قهرمانی کمک کردند؟

بله اما گذشته‌ها گذشته و دیگر نمی‌خواهم درباره آن دوران صحبت کنم. به هر حال من هم خیلی عصبانی بودم. بازی به آن مهمی را باخته بودیم و خودم هم نتوانسته بودم به خاطر آسیب‌دیدگی به تیم کمک کنم و بسیار عصبانی و ناراحت بودم اما نمی‌خواهم خیلی به گذشته‌ها برگردم و به آن اشاره‌ای کنم.

صحبتی باقی مانده؟

از همه هواداران استقلال تشکر می‌کنم. آنها خیلی پیگیر من بودند و انرژی و ‌انگیزه زیادی به من دادند که بخواهم دوباره برگردم. امیدوارم قوی‌تر از قبل بتوانم با پیراهن استقلال به زمین برگردم و برای دل آنها بازی کنم.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
7 نظر
 1. منصور می گوید

  اوج امادگی خخخخ

 2. رضا می گوید

  این بخدا بازیکن معمولی هم نیس دلالها بزرگ میکنن

 3. کوروش می گوید

  این کی هست اصلا…؟؟؟

 4. تقی خان می گوید

  بر بابا به سپاهان خیانت کردی الان دم از استقلال میزنی

 5. کاشمری می گوید

  اتفاقا از بازیکنانی هست که خیلی تو بازی زحمت میکشند وکاملا در خدمت تیم هستند اما سودش رو بازیکنان دیگه میبرند… انشالله که هر چه زودتر سلامتی شو بدست آورد

 6. ناشناس می گوید

  ایشان یه جنتلمن واقعی ولبریز از غیرت وتعصب است واقعا رضا بوگاتی ست ماشالله

 7. صحرا اترک لی می گوید

  این آقا بازیکنی درحدتیم ملی اصلا نیس.الکی دلالها بزرگش میکنند.بازیکنی که موقع باخت تیمش اراجیف میبافه و شکست را قبول نکنه نمیشه گفت حرفه ای.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.