رسانه خبری این تیتر

کارایی دیگ بخار خیاطی در زندگی روزمره

خشکشویی و خیاطی از مهم ترین مشاغلی هستند که برای افزایش سرعت کار خود نیاز به تجهیزات ویژه ای دارند. دیگ بخار خیاطی آراد بویلر یکی از مهم ترین تجهیزات در کارگاه های خیاطی، و خشکشویی ها است.

به گزارش اینتیتر، خشکشویی و خیاطی از مهم ترین مشاغلی هستند که برای افزایش سرعت کار خود نیاز به تجهیزات ویژه ای دارند. دیگ بخار خیاطی آراد بویلر یکی از مهم ترین تجهیزات در کارگاه های خیاطی، و خشکشویی ها است.

این نوع مشاغل روزانه ممکن است با هزاران و صدها پارچه و لباس روبرو باشند که حاوی میزان زیادی پرز، آلودگی، گرد و غبار، و لکه است. به همین دلیل تمیز کردن این پارچه و لباس ها به راحتی امکان پذیر نیست. خوشبختانه با جایگزین شدن دیگ بخارهای استاندارد به جای اتو برقی، اتو بخار و اتو ذغالی و … کار برای این مشاغل آسان شده است.

در واقع در مزون ها، کارگاه های بزرگ و کوچک خیاطی و … برای افزایش دقت و ظرافت هنگام برش، دوخت و مهم تر از همه زمان فروش، باید پارچه و لباس ها کاملا تمیز و صاف و مرتب باشد.

تاریخچه دیگ بخار خیاطی

اولین دیگ های بخار در سال ۱۷۶۹ میلادی توسط نیکومن اختراع شد و سپس طی سال های متوالی در ساخت و اجزای آن تحولاتی رخ داد. در واقع این دیگ ها همزمان با ساخت و اختراع ماشین های بخار به منظور کاربری های تخصصی ساخته شد.

این دیگ ها در ابتدا به صورت برون سوز طراحی شدند که مشکلاتی را زمان استفاده فراهم می کردند، اما با رشد و پیشرفت تکنولوژی طی زمان های متوالی به صورت درون سوز طراحی و ساخته شدند. اگر بخواهیم در مورد اجزای دیگ بخار صحبت کنیم، باید گفت این دیگ دارای یک محفظه بسته که در آن یک مایع مانند آب گرم می شود، سپس آب گرم شده و بخار مایع ایجاد شده برای اتو کردن یا پرس کردن مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع بخار یا آب گرم توسط سیستم لوله کشی به گردش در آمده و گرما را برای انجام فرایندهای مختلف مانند گرمایش منتقل می کند.

دیگ بخار خیاطی

ویژگی و مزایای دیگ بخار خیاطی

یکی از انواع دیگ بخار های صنعتی که بسیار پرکاربرد است دیگ بخار خیاطی است این سیستم کاملا به روز و مجهز است که کار کردن با آن نیز بسیار آسان می باشد. یکی از بهترین ویژگی های دیگ بخار خیاطی طراحی و مجهز شدن به چندین خروجی است.

در برخی از دیگ های بخار حدود ۱۲ خروجی وجود دارد. در واقع با استفاده از این خروجی ها و متصل شدن دسته هایی به آن، امکان اتو کردن چندین لباس به صورت همزمان وجود دارد. یکی از موارد دیگر تاثیر گذار در افزایش کیفیت البسه و پارچه ها، پرزگیری کردن و ایجاد خط اتو روی آن ها است.

دیگ های بخار فشار بخار بسیار بالایی در مقایسه با اتو بخار و حتی اتو پرس دارند. به گونه ای که در عرض چند ثانیه می توانند خط های ثابت و یک دست روی چندین لباس پیاده و اعمال کنند. دیگ های بخار خیاطی معمولا با فشار اتمسفرهای مختلف و در بازه ۷۰ تا ۱۵۰ اتمسفر تولید می شوند.

با این میزان اتمسفر بدون نگرانی از سوختن، می توانید به راحتی لباس ها را اتو و صاف و مرتب کنید. خرید دیگ بخار در صنعت خیاطی مزایای ویژه ای دارد.
یکی از بهترین مزایای آن مجهز شدن برخی از دیگ به رگلاتور فشار است. در واقع با این اجزا لازم نیست که فشار زیادی را برای بلند کردن و بالا نگه داشتن صفحه مورد نظر تحمل کنید. با فشار دادن پا روی این رگلاتور صفحه اتو بالا رفته و می توانید قسمت های دیگر را سریع اتو کشی کنید.

دیگ بخار خیاطی

کارایی اتو بخار در صنعت خیاطی

بسیاری از مشتریان زمان خرید البسه و حتی زمان خرید پارچه ها به کیفیت پارچه، صاف و مرتب بودن آن توجه زیادی دارند. زمانی که حجم دوخت و دوز در یک مزون، کارگاه های خیاطی، و خشکشویی ها زیاد باشد، بدیهی است که تمیز کردن، شستن و سپس اتو کردن آن ها با استفاده از اتوهای دستی کار آسانی نیست.

به همین جهت تقریبا همه محیط های مرتبط با خیاطی از دیگ بخار خیاطی استفاده می کنند. به همین جهت می توان گفت مهم ترین و گسترده ترین کارایی اتو بخار در صنعت خیاطی، در مزون های بزرگ و کسب و کارهایی است که به نوعی با پارچه، و البسه سر و کار دارند. چرا که می توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی با سرعت بالا چندین دست لباس و پارچه هایی با متراژ بالا را به راحتی اتو کنید.

علاوه بر این، خوشبختانه با تولید انواع اتو بخارهای بزرگ و با ابعاد مختلف امکان اتو کردن لباس های مختلف و حتی در ابعاد بزرگ نیز به راحتی امکان پذیر شده است. یکی از کاربردهای ویژه اتو بخار در کارخانجات صنعتی تولید پارچه، نساجی، دوخت و دور لباس، مزون ها، خشکشویی های هتل، و حتی بسیاری از خیاطی های کوچک و بزرگ است.

بسیاری از مزون ها و افراد علاقه مند به طراحی و دوخت و دوز، پس از چندین سال برای راه اندازی یک مزون بزرگ، فروشگاه بزرگ و حتی یک کارگاه خیاطی اقدام می کنند. در واقع زمانی که حجم درخواست مشتریان برای دوخت لباس زیاد باشد، بدیهی است که اتو کردن لباس مشتریان، اتو کردن درزها، چسباندن لای چسب و … با یک اتوی ساده و دستی امکان پذیر نیست.

باید زمان و انرژی زیادی را صرف اتو کردن کنید. علاوه بر این، اتوهای کوچک به دلیل ابعاد نسبتا کوچکی که دارند، ممکن است کارایی و توان مناسب برای اتو کردن را نداشته باشند. به همین جهت وقت زیادی را باید صرف اتو کردن یک تکه لباس یا پارچه کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.