کدام کارگردانانی به جشنواره فجر امسال می‌روند؟

برخلاف آن‌چه تصور می‌شد، جشنواره چهل‌ویکم از هم‌اکنون به محلی برای رقابت برای حضور کارگردانان نام‌دار و فیلم اولی تبدیل شده است. آثاری که تعداد آنها تا به امروز ۱۰۰ فیلم است و در آینده‌ای نزدیک، بیشتر هم می‌شود.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، از یکشنبه هفته آینده، پروسه ثبت‌نام فیلم‌های ایرانی در جشنواره فجر به مدت یک ماه شروع می‌شود. جشنواره‌ای که با توجه به وضعیت کرونا و رکودی که در حوزه تولید به وجود آمد، این نگرانی را موجب شد که شاید سینمای ایران به لحاظ تعدد فیلم، آمادگی لازم برای برگزاری شکوهمند این دوره را نداشته باشد.

۱۰۰ فیلم تا کنون از صلاحیت لازم برای ثبت‌نام در جشنواره فجر برخوردار هستنداما حالا با بررسی‌های به عمل آمده، مشخص شده که ۱۰۰ فیلم تا به امروز، از صلاحیت لازم برای ثبت‌نام در جشنواره فجر برخوردار هستند. آماری که قطعا طی هفته‌های آینده، بیشتر می‌شود و این خود می‌تواند نویدی باشد برای یک جشنواره پرشور و گرم.

طبق فراخوان این دوره جشنواره، دیگر محدودیت تولید طی یک سال اخیر، از روی فیلم‌ها برداشته شده و فیلمی که به دبیرخانه جشنواره ارسال نشده و هنوز نمایش عمومی نداشته، می‌تواند فرم حضور در جشنواره چهل‌ویکم را پر کند که ازجمله این فیلم‌ها می‌توان به مست عشق حسن فتحی، رگ‌های آبی جهانگیر کوثری، کابل پلاک ۱۰ نوید محمودی و پیر پسر اکتای براهنی اشاره کرد.

برای بعضی فیلم‌نامه‌ها نیز پروانه ساخت صادر شده که این فیلم‌ها نیز در این مدت، در مراحل مختلف تولید به سر می‌برند که ازجمله این فیلم‌ها می‌توان به آثار بهمن فرمان‌آرا، کیومرث پوراحمد، کیانوش عیاری، پرویز شهبازی، محمود کلاری، محمدحسین لطیفی، محسن امیریوسفی، تهمینه میلانی، نرگس آبیار، شهریار بحرانی، محمدعلی باشه‌آهنگر، انسیه شاه‌حسینی، علی ژکان، مهدی جعفری، تورج اصلانی، علیرضا امینی، رهبر قنبری، مهرداد خوشبخت، امیرحسین ثقفی، ابراهیم ایرج‌زاد، عادل تبریزی، اصغر نعیمی، مصطفی تقی‌زاده، سهیل موفق، پدرام پورامیری و حسین امیری دوماری اشاره کرد.

برخی از فیلمنامه‌ها نیز تقاضای پروانه ساخت داده‌اند که این پروانه‌ها احتمالا طی چند روز دیگر صادر می‌شوند تا این فیلم‌ها نیز به گردونه تولید وارد شوند. ازجمله این فیلم‌ها هم می‌شود به آثار مهدی صباغ‌زاده، فرزاد موتمن، مجید مظفری، بهروز شعیبی، علی روئین‌تن، سام قریبیان، مصطفی شایسته، آرش معیریان، رضا گوران، بهتاش صناعی‌ها، ابراهیم ابراهیمیان، رامتین لوافی‌پور، سهیل بیرقی، علی قوی‌تن و مزدک میرعابدینی اشاره کرد.

البته که اسامی یادشده، شامل کارگردانان نامدار بوده و قطعا در میان آثار این دوره، فیلم اولی‌هایی وجود دارند که طبق هر سال، غافلگیری‌های آن دوره به حساب می‌آیند.

قطع‌به‌یقین آن‌که با جشنواره پرحرارتی مواجه هستیم که برخلاف آنچه که تصور می‌شد، نام‌های بزرگی در آن حضور دارند که سبب می‌شود تا جشنواره چهل‌ویکم از هم‌اکنون، آستانه کنجکاوی سینمادوستان را تحریک کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.