رسانه خبری این تیتر

کدام کشور در ماه گذشته پرسرعت‌ترین اینترنت را داشت؟

وبسایت Speedtest به تازگی آماری از کندترین و پرسرعت ترین اینترنت ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ در سراسر جهان منتشر کرده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از سخت افزار، گزارش این وبسایت نشان می‌دهد که در طول دوره ۳۱ روزه ماه گذشته چه کشورهایی اینترنت باکیفیت با بالاترین سرعت دانلود را در اختیار شهروندانشان قرار می‌دهند و کدام کشورها درزمینه انجام این وظیفه به درستی عمل نمی‌کنند.

میان سرعت دانلود جهان با اینترنت موبایل در ماه گذشته ۴۷.۲۰ مگابیت برثانیه و میانگین سرعت آپلود ۱۲.۶۷ مگابیت بر ثانیه بوده است. میزان تأخیر نیز بدون تغییر نسبت به ماه گذشته ۳۶ میلی ثانیه اعلام ثابت مانده است. این در حالیست که میانگین سرعت دانلود اینترنت ثابت در ۹۶.۴۳ مگابیت برثانیه است. میانگین سرعت آپلود هم ۵۲.۳۱ مگابیت برثانیه و تأخیر ۲۱ میلی ثانیه است.

پرسرعت ترین اینترنت ماه دسامبر

در بخش اینترنت موبایل کشور قطر با ۲ پله صعود در مقایسه با ماه گذشته، حالا با میانگین سرعت دانلود ۱۷۸.۰۱ مگابیت برثانیه در جایگاه نخست قرار گرفته است. امارات متحده عربی حالا به جایگاه دوم سقوط کرده است. کره جنوبی، چین، استرالیا، کویت، عربستان سعودی، نروژ، هلند و کانادا در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

در بخش اینترنت ثابت، تایلند با میانگین سرعت دانلود ۳۰۸.۳۵ مگابیت برثانیه خود را به صدر این جدول رسانده است. سنگاپور و هنگ کنگ با یک پله سقوط در رتبه‌های دوم و سوم جای دارند و پس از آنها کشورهای رومانی، سوئیس، دانمارک، مجارستان، فرانسه، موناکو و آمریکا قرار گرفته‌اند.

کندترین اینترنت ماه دسامبر

در بخش اینترنت موبایل، میانگین سرعت دانلود در کشور افغانستان ۶.۶۲ مگابیت برثانیه بوده و با این سرعت افعانستان در رتبه اول کندترین اینترنت موبایلی از میان ۱۳۹ کشور قرار می‌گیرد. پس از آن کشورهای ونزوئلا، فلسطین، سودان، بنگلادش، سومالی، زامبیا، اوگاندا، تانزانیا، ازبکستان، هند و الجزایر در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

در بخش اینترنت ثابت، ترکمنستان با میانگین سرعت ۳.۰۹ مگابیت برثانیه از میان ۱۷۶ کشور کندترین اینترنت را به مردمش ارائه می‌کند. پس از آن کوبا، یمن، الجزایر، موریتانی، سودان، سوریه، کنگو و افغانستان در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

جایگاه ایران در لیست جهانی سرعت اینترنت

در بخش اینترنت موبایل ایران با میانگین سرعت دانلود ۲۵.۳۰ مگابیت برثانیه با ۴ پله سقوط در مقایسه با ماه نوامبر، در ماه گذشته رتبه ۸۸ را به خود اختصاص داده است.

در بخش اینترنت ثابت نیز میانگین سرعت دانلود در ماه نوامبر ۱۸.۳۳ مگابیت برثانیه بود که با این سرعت و با ۱ پله رشد جایگاه ایران به ۱۳۶ رسید.

به ما بگویید که سرعت دانلود اینترنت ثابت و همراه برای شما بالاتر از میانگین اعلام شده است یا پایین‌تر؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.