کره شمالی موشک هوا کرد، واشنگتن عصبانی شد!

وزارت دفاع کره جنوبی روز یکشنبه اعلام کرد کره شمالی یک فروند موشک بالستیک به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.

 

 بنابه اعلام این منبع، این موشک در ساعت ۷:۵۵ دقیقه به وقت محلی از پایگاه هوایی بانگیون در غرب کره شمالی و به سمت شرق شلیک شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از العالم، سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی خاطر نشان کرد: هنوز نوع دقیق این موشک بالستیک مشخص نشده است.

بنابه اعلام خبرگزاری کره جنوبی (یونهاپ) ارتش کره جنوبی عقیده دارد که احتمالا کره شمالی یک فروند موشک بالستیک میانبرد موسوم به موسودان را شلیک کرده است.

از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا این برای نخستین بار است که کره شمالی اقدام به شلیک موشک بالستیک کرده است.

در اکتبر سال ۲۰۱۶ کره شمالی از همین پایگاه هوایی دو موشک بالستیک شلیک کرده بود.

کره شمالی

واکنش واشنگتن به آزمایش موشکی کره شمالی

دولت واشنگتن در پاسخ به آزمایش موشکی جدید کره شمالی طیف وسیعی از گزینه ها از جمله اعمال فشار به چین، تحریم های بیشتر علیه پیونگ یانگ و افزایش حضور نظامی در شبه جزیره کُره را لحاظ می کند.

یک منبع وابسته به دولت واشنگتن در واکنش به تازه ترین آزمایش موشکی پیونگ یانگ که امروز در ساعت ۰۷:۵۵ به وقت محلی از غرب کره شمالی به سمت دریای ژاپن شلیک شد؛ گفت: دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، انتظار رفتاری تحریک آمیز از سوی پیونگ یانگ در روزهای نخست پس از ورود وی به کاخ سفید را داشت و به همین دلیل طیف کاملی از گزینه ها در پاسخ به این آزمایش موشکی را مورد بررسی قرار خواهد داد.

این مقام آگاه که نامی از وی برده نمی شود، در عین حال از تمایل دولت جدید واشنگتن به اعمال فشار بر پکن برای مهار برنامه موشکی کره شمالی خبر داد.

گفتنی است که ترامپ پیشتر چین را با توجه به اینکه اصلی ترین متحد منطقه ای و بین المللی پیونگ یانگ محسوب می شود؛ به عدم اتخاذ اقدامات کافی در این زمینه، متهم کرده بود.

به ادعای این مقام آمریکایی، آزمایش موشکی اخیر کره شمالی که گفته می شود قاره پیما نیست، با توجه به علاقه «کیم جونگ اون» رهبر جوان این کشور به جلب توجه، مایه شگفتی واشنگتن نشده است.

وی همچنین دایره اقدامات بازدارنده دولت واشنگتن را از اعمال تحریم های جدید برای تشدید کنترل بر امور مالی پیونگ یانگ تا افزایش حضور دریایی و هوایی آمریکا در داخل و پیرامون شبه جزیره کُره و همچنین تسریع نصب سیستم های دفاع موشکی جدید؛ تعریف کرد.

با این حال این مقام آمریکایی می گوید از آنجا که موشک تازه آزمایش شده قاره پیما نبوده است و پیونگ یانگ هم به تازگی آزمایش هسته ای نداشته است، هر گونه پاسخی از سوی آمریکا باید با هوشمندی همراه باشد تا مانع از افزایش تنش ها شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.