رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

کیفیت هوای مشهد؛ ناسالم برای تمام گروه‌ها

در سطح شهر مشهد ۲۳ ایستگاه سنجش کیفیت هوا فعالیت دارد که روزانه از ۱۰ الی ۲۰ ایستگاه گزارش کیفیت هوا اعلام می‌شود. برخی از ایستگاه‌ها به دلیل سرویس‌های دوره‌ای، تعمیرات، خرابی و… به‌صورت موقت در شبکه فعال نیست.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام مرکز پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی مشهد و بر اساس آخرین اطلاعات واصله از ایستگاه‌های سطح شهر، امروز ۲۲ شهریورماه جاری شاخص کنونی کیفیت هوای مشهد با عدد ۱۲۱ و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

میانگین شاخص کیفیت هوا از کل ایستگاه‌های مشهد در ۲۴ ساعت گذشته با عدد ۱۶۲ در وضعیت ناسالم برای تمام گروه‌ها گزارش شده است.

بنا بر اعلام مرکز پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی مشهد و بر اساس آخرین اطلاعات واصله از ایستگاه‌های سطح شهر، امروز ۲۲ شهریورماه جاری شاخص کنونی کیفیت هوای مشهد با عدد ۱۲۱ و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

همچنین میانگین شاخص کیفیت هوا از کل ایستگاه‌های مشهد در ۲۴ ساعت گذشته با عدد ۱۶۲ در وضعیت ناسالم برای تمام گروه‌ها گزارش شده است. در همین مدت از ایستگاه‌های الهیه، چمن، شهر، امامیه، کریمی، هفت‌حوض، مفتح و سرافرازان هوای ناسالم برای تمام گروه‌ها گزارش شده و ایستگاه‌های خیام شمالی و خاقانی کیفیت هوا را ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش کرده‌اند.

بیشترین غلطت آلودگی هوا در این بازه زمانی از ایستگاه مفتح با شاخص ۱۹۳ و در وضعیت ناسالم برای تمام گروه‌ها گزارش شده است.

تغییرات ساعتی کیفیت هوا نیز از ساعت ۸ صبح روز گذشته تاکنون با روند کاهش آلودگی در وضعیت ناسالم برای تمام گروه‌ها قرار دارد.

در سطح شهر مشهد ۲۳ ایستگاه سنجش کیفیت هوا فعالیت دارد که روزانه از ۱۰ الی ۲۰ ایستگاه گزارش کیفیت هوا اعلام می‌شود. برخی از ایستگاه‌ها به دلیل سرویس‌های دوره‌ای، تعمیرات، خرابی و… به‌صورت موقت در شبکه فعال نیست.

کیفیت هوای مشهد از ابتدای امسال تاکنون ۶ روز پاک و ۱۳۲ روز قابل‌قبول، ۳۳ روز ناسالم برای گروه‌های حساس، ۳ روز ناسالم برای تمام گروه‌ها و ۲ روز هوای بسیار ناسالم بوده است. سال گذشته مشهد ۳۵ روز هوای پاک، ۲۳۵ روز هوای قابل‌قبول، ۸۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۶ روز ناسالم برای تمامی گروه‌ها را گزارش کرده است.

در شرایطی که کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای تمام گروه‌ها گزارش می‌شود، احتمال افزایش بروز علائم تنفسی در افراد حساس، تشدید بیماری‌های قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان وجود دارد و بهتر است افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

شاخص کلی کیفیت هوا در وضعیت پاک از صفر تا ۵۰ ای. کیو. آی و در وضعیت قابل‌قبول بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای. کیو. آی است. به همین ترتیب اگر شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای. کیو. آی قرار بگیرد، وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است. شاخص عدد ۱۵۱ تا ۲۰۰ وضعیت هوای ناسالم برای همه گروه‌ها، عدد ۲۰۱ تا ۳۰۰ وضعیت خیلی ناسالم و بالاتر از عدد ۳۰۰ بحرانی و خطرناک را نشان می‌دهد.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.