گوگل پلی نحوه جمع آوری داده ها توسط برنامه ها را نشان می دهد

فروشگاه گوگل یک ویژگی جدید در قالب بخش ایمنی داده ها اضافه خواهد کرد که نحوه جمع آوری و به اشتراک داده ها توسط برنامه ها را به نمایش می گذارد.

به گزارش اینتیتر به نقل از باشگاه خبرنگاران، فروشگاه گوگل پلی یک ویژگی حریم خصوصی جدید دریافت می‌کند که دانلود برنامه‌های جدید با شفافیت بیشتر انجام خواهد شد. بنا به گزارش Android Authority، کاربران از امروز می‌توانند بخش «ایمنی داده» را برای هر یک از برنامه‌ها در فروشگاه گوگل مشاهده کنند.

بیشتر بخوانید:

مشابه “برچسب تغذیه” حریم خصوصی اپل، این بخش جدید شامل اطلاعاتی درباره داده جمع آوری و اشتراک گذاری شده برنامه‌ها می‌شود. همچنین کاربران می‌توانند از اقدامات توسعه‌دهندگان برای ایمن کردن اطلاعات شخصی خود باخبر شوند.

طبق اعلام گوگل توسعه دهندگان ملزم هستند تا بخش جدید ایمنی داده‌ها را تا تاریخ ۲۰ جولای تکمیل کنند؛ بنابراین اگر آن را برای یک برنامه خاص نمی‌بینید، این کار در هفته‌های آینده انجام خواهد شد. همچنین در صورت تغییر عملکرد برنامه یا شیوه‌های مدیریت داده، از توسعه دهندگان خواسته می‌شود که این بخش را به روزرسانی کنند.

در زیر لیست اطلاعاتی که توسعه دهندگان می‌توانند در بخش ایمنی داده نشان دهند، آمده است:

آیا داده‌ها توسط توسعه‌دهنده جمع‌آوری می شود؟ برای چه هدفی این کار انجام می شود؟

آیا توسعه دهنده داده‌ها را با اشخاص ثالث به اشتراک می‌گذارد؟

شیوه‌های امنیتی برنامه، مانند رمزگذاری داده‌های در حال انتقال و اینکه آیا کاربران امکان درخواست حذف داده‌ها را دارند؟

آیا یک برنامه واجد شرایط متعهد به پیروی از خط‌مشی خانواده Google Play برای محافظت بهتر از کودکان در فروشگاه Play است؟

اینکه آیا توسعه‌دهنده رویه‌های امنیتی خود را در برابر استاندارد‌های امنیتی جهانی تأیید کرده است یا خیر؟

افزودن بخش جدید ایمنی داده‌ها در راستای تلاش‌های مداوم Google در جهت افزایش ایمنی حریم خصوصی کاربران است. گوگل در اندروید ۱۲ برخی تغییرات تاثیرگذار در حریم خصوصی را معرفی کرد که به کاربران قدرت بیشتری در مجوز‌های برنامه در قالب داشبورد جدید حریم خصوصی و همچنین نشانگر‌های میکروفون و دوربین می‌داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.