«یدو» فرم حضور در جشنواره فیلم فجر را پر می‌کند

فیلم سینمایی «یدو» به کارگردانی مهدی جعفری برای حضور در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر آماده نمایش شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمدرضا مصباح تهیه‌کننده سینما، درباره آخرین وضعیت آماده سازی «یدو» برای حضور در جشنواره فیلم فجر گفت: مراحل فنی این فیلم به پایان رسید و آماده نمایش شده است. به زودی فرم حضور در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر را پر می‌کنیم.

مهدی جعفری در این فیلم که در گونه دفاع مقدس و کودک و نوجوان است، اولین ماه‌های جنگ تحمیلی در آبادان در حال محاصره را به تصویر کشیده است.

محمدرضا مصباح تهیه کننده، علی درخشنده مجری طرح و برنامه‌ریز، مهین عباس‌زاده و مهدی جعفری نویسندگان این اثر بلند هستند.

ستاره پسیانی، اکبر اودود، سعید آلبوعبادی، میلاد صویلاوی، محمدمهدی آلبوعلی، ریحانه آریامنش، عبدالحلیم تقلبی، حسین پوریده، رضا نوری، طاهره نیک‌آزاد، مسعود جلالی، معید رامی، مائده رامی، یاسین مسعودی، احمد مسافری و… در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.

مرتضی نجفی مدیر فیلمبرداری، رشید دانشمند صدابردار، میثم مولایی تدوین‌گر، آیدین ظریف طراح صحنه و لباس و عباس عباسی طراح چهره‌پردازی فیلم «یدو» هستند.

محمد برادران جلوه‌های ویژه بصری و ایمان کرمیان جلوه‌های ویژه میدانی فیلم «یدو» را بر عهده دارند.

همچنین جمشید بهمنی به عنوان بازیگردان، آرزو نیک‌پور به عنوان منشی صحنه، امیر اسکندری به عنوان مدیر تولید، عماد سلمانیان به عنوان جانشین تولید، مرتضی اسکندری به عنوان مدیر تدارکات و پویا شاه‌چهانی به عنوان عکاس با این فیلم سینمایی همکاری دارند.

فیلم «یدو» در راستای مشارکت راهبردی کانون و بنیاد سینمایی فارابی در حوزه سینمای کودک تولید می‌شود.

یادآوری می‌شود مهدی جعفری کارگردان فیلم «٢٣ نفر» پیش‌تر نیز دو فیلم مستند کوتاه «هر کجا برم آسمان مال من است» و «همه روز‌های خوب» را با تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ساخته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.