رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

۲۰ سریال فانتزی حماسی با بن مایه‌های سیاسی

سریال Game of Thrones حدود ۱۰ سال پیش در ۱۷ آوریل ۲۰۱۱ برای اولین بار منتشر شد و علیرغم دیدگاه شخصی که ممکن است نسبت به آن داشته باشید، نمی توانید این واقعیت را نادیده بگیرید که این سریال به یک پدیده فرهنگی در سراسر جهان تبدیل شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از روزیاتو، بازیگران مناسب، جلوه های بصری مسحور کننده، درگیری های سیاسی داخلی پرجزییات و نبردهای ترسناک تنها برخی از ویژگی های کلیدی هستند که باعث شدند سریال Game of Thrones در عرض یک دهه به یک نماد در فرهنگ عمومی مردم جهان تبدیل شود. این سریال برای شبکه HBO یک اثر پولساز و برنده جوایز متعدد بود و به همین خاطر است که به عنوان یکی از غول های عرصه تلویزیون، این شبکه قصد دارد بیشتر به دنیای وستروس بپردازد. پیش درآمد این سریال با نام House of The Dragon در حال ساخت بوده و انتظار می رود در سال ۲۰۲۲ منتشر شود. در شرایطی که سریال اصلی به پایان رسیده و انتظار انتشار اسپین آف آن را می کشیم، می خواهیم شما را با ۲۰ سریال حماسی فانتزی جذاب دیگری آشنا کنیم که شباهت بسیاری با Game of Thrones دارند.

۱- Spartacus

این سریال تاریخی با الهام از یک شخصیت مشهور در تاریخ روم، گلادیاتوری به نام اسپارتاکوس با بازی اندی وایت فیلد ساخته شده است. اگر چه اطلاعات موثق زیادی در مورد این شخصیت تاریخی وجود ندارد، سریال Spartacus سعی دارد آغاز مبهم شهرت او و اتفاقاتی که باعث شد به رهبر گروهی از بردگان تبدیل شوند که علیه امپراطوری قدرتمند روم دست به شورش می زنند، را به تصویر بکشد. در طی ۳ فصل، Spartacus یکی از جذاب ترین سریال های تاریخی با حال و هوای فانتزی است.

در این مطلب می خواهیم شما را با ۲۰ سریال حماسی فانتزی جذاب دیگری آشنا کنیم که شباهت بسیاری با Game of Thrones دارند.

۲- Succession

سریال Succession بسیار شبیه Game of Thrones اما در فضایی مدرن است. این سریال اورجینال HBO روایت درگیری ها داخلی یک خانواده مشهور را روایت می کند. پدر خانواده که رییس یک کمپانی بزرگ است دیگر به سال های بازنشستگی نزدیک شده و فرزندانش نگران وضعیت سلامتی او هستند. البته نگرانی بیشتر آن ها این است که چه کسی جایگزین پدر در صدر یک کمپانی بزرگ می شود. درگیری ها زیرکانه و دسیسه چینی های فرزندان لوگان روی (برایان کاکس) شما را به یاد درگیری های لنیسترها و تایرل ها در سریال بازی تاج و تخت خواهد انداخت.

۳- Frontier

یک بخش مهم از هر امپراطوری، بخشی که نه تنها اقتصاد یک کشور را تقویت می کند بلکه باعث شکل گیری ارتباطاتی با دیگر ملت ها نیز می شود، شبکه های تجاری یک کشور است. سریال Frontier یک درام تاریخی است که درگیری های بین گروه های مختلف را به تصویر می کشد که قصد در دست گرفتن کنترل صنعت پوست و خز آمریکای شمالی در کانادای قرن هجدهم به هر وسیله ای را دارند. جیسون موموآ که در Game of Thrones نقش کال دروگو را بازی کرده بود، در اینجا نقش شخصیت اصلی را بر عهده دارد.

۴- His Dark Materials

His Dark Materials یک درام فانتزی بر اساس یک سری رمان به همین نام نوشته فیلیپ پولمن است که از جذابیت های کلاسیک های مدرن سراسر جهان الهام گرفته است. این سریال همچنین به ماجرای تئوری مولتی ورس یا چند جهانی پرداخته و روایت رویارویی های یک زن با درگیری های شیطانی در جهان های مختلف است. این سریال با فرشتگان، موجودات جادویی، هیولاها و بسیاری عناصر ماوراءالطبیعه دیگر و همچنین جلوه ای حیوانی از شخصیت اصلی سروکار دارد که ما را به یاد شخصیت برن استارک در سریال بازی تاج و تخت می اندازد.

۵- Domina

در حالی که بازی تاج و تخت تا حدودی از بریتانیای دوران قرون وسطی الهام گرفته بود، سریال Domina از روم باستان برای روایت داستان خود استفاده می کند. این سریال با بازی کاسیا اسموتنیاک در نقش لیویا دروسیلا، همسر امرپطارو آگوستوس سزار، درگیری های سیاسی بعد از کشته شدن سزار را از دیدگاه شخصیت اصلی داستان به تصویر می کشد. سناتورهای مختلف و حامیانشان را می توان با خاندان های مختلف سریال Game of Thrones مقایسه کرد که برای بدست گرفتن کنترل کشور علیه یکدیگیر دسیسه چینی می کنند.

۶- Foundation

سریال فانتزی علمی تخیلی Foundation را باید فرزند عشق پنهان بین Star Wars و Game of Thrones دانست. در سریال Foundation که با الهام از داستان آیزاک آسیموف ساخته شده، جارد هریس نقش شخصیت هاری سلدون را بازی می کند، ریاضیدانی که همراه با گروهی از طرد شدگان قصد دارد امپراطوری گالاتیک که بر راه شیری حکمرانی می کند از نابودی نجات دهد.

۷- The Witcher

The Witcher پیش از تبدیل شدن به یک سریال پرطرفدار در نتفلیکس در سال ۲۰۱۹ نیز به خاطر بازی های ویدیویی اش مشهور بود و اکنون نیز یکی از سریال هایی است که بعد از انتشار با سریال Game of Thrones مقایسه می شود. سکانس های مبارزه بسیار جذاب، فیلمبرداری باشکوه، جلوه های ویژه باکیفیت و درگیری های سیاسی باجزییات داستان باعث شده که این مقایسه مناسب به نظر برسد و همه انتظار تماشای فصل دوم این سریال را داشته باشند که دسامبر سال جاری در نتفلیکس اتفاق خواهد افتاد.

۸- The Handmaid’s Tale

این سریال یک درام تاریخی در فضایی پادآرمانشهری است که زنان در آن به بردگانی تنها برای فرزندآوری تبدیل شده اند و در وسعت روایت و بررسی نقش جنسیت ها بسیار شبیه سریال بازی تاج و تخت است. سریال The Handmaid’s Tale بر اساس رمانی به همین نام نوشته مارگارت اتوود در سال ۱۹۸۵ ساخته شده و اولین سریال شبکه Hulu است که برنده جایزه مهمی در بخش تلویزیون شده است و فصل اول آن توانست هشت جایزه امی را در ۱۳ بخشی که نامزد شده بود بدست بیاورد.

۹- Britannia

به عنوان اولین پروژه مشترک شبکه های Sky و Amazon Prime Video ، سریال Britannia یک درام تاریخی است که داستان آن در تاریخ باستان رخ می دهد. داستان سریال در سال ۴۳ پس از میلاد مسیح رخ داده و در مورد حمله روم به بریتانیا است که این کشور را به قبایلی کوچک تقسیم می کند که رابطه خوبی با هم ندارند و در فضایی شبیه خاندان های بازی تاج و تخت، با هم درگیر می شوند.

۱۰- The Empire

سریال The Empire در هفته های اخیر به خاطر شباهت هایش با Game of Thrones در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است. اگر چه این سریال از اتفاقات واقعی تاریخی الهام می گیرد اما این روایت ها را با موضوعاتی خیالی و داستانی در هم می آمیزد و روایتی از شکل گیری و سقوط امپراطوری مغول است که کونال کاپور در نقش بابور نقش اصلی آن را بازی می کند.

۱۱-Westworld

Westworld یک سریال علمی تخیلی آینده نگرانه از شبکه HBO است که داستان آن در یک دنیای پادآرمانشهری رخ می دهد، جایی که انسان و هوش مصنوعی تلاش دارند حاکمیت خود را دیکته کنند. در واقع داستان این سریال در مورد یک پارک سرگرمی با حال و هوای غرب وحشی است که در آن افراد برای سرگرمی به شرکت در یک داستان از پیش تعیین شده با حضور یک سری انسان-ماشین می پردازند. این سریال را می توان ترکیبی از Matrix و Game of Thrones دانست که برای برتری یافتن بر دیگری، با هم مبارزه می کنند. نکته جالب اینکه دیوید بنیاف و دی بی وایز به عنوان خالقان سریال Game of Thrones، حضور کوتاهی در سریال Westworld نیز داشته اند.

۱۲- Raised by Wolves

Raised by Wolves یک ترکیب پیچیده از فضایی علمی تخیلی و افسانه شناسی است و همزمان اشاراتی به پروژه های نمادین فرهنگ عامه نیز دارد. در نتیجه جنگی بزرگ بین انسان ها و اندرویدها، زمین از بین رفته و باقیمانده انسان ها به ناچار به سیاره ای به نام Kepler-22b نقل مکان کرده اند. در حالی که ریدلی اسکات نقش تهیه کننده اجرایی سریال را بر عهده دارد می تواند شباهت هایی بین Raised by Wolves و فرانچایز Alien دید اگر چه اسکات دو اپیزود اول سریال را نیز کارگردانی کرده است. نبردهای خونین و قدرت دین از عناصری در این سریال هستند که شما را به یاد بازی تاج و تخت خواهند انداخت.

۱۳- Outlander

سریال Outlander یک درام داستانی بر اساس یک سری رمان ادامه دار به همین نام نوشته دیانا گابالدون است. این سریال داستان یک پرستار نظامی متاهل به نام کلر رندال در دوران جنگ جهانی دوم و در اسکاتلند را روایت می کند که در سال ۱۹۴۵ به شکلی به گذشته و سال ۱۷۴۳ باز می گردد. آنجاست که او عاشق یک جگنجو به نام جیمی فریزر می شود. گراهام مک تاویش یکی دیگر از بازیگران این سریال است که در سریال پیش درآمدی House of The Dragon نیز حضور خواهد داشت.

۱۴- The Tudors

داستان سریال The Tudors در انگلستان قرون وسطی می گذرد که شباهت های زیادی با دنیای وستروس در سریال بازی تاج و تخت دارد و در واقع بازگویی همراه با دستکاری خاندان تودور است هر چند تمرکز اصلی روی دوران زمامداری هنری هشتم است. طرفداران بازی تاج و تخت خوشحال خواهند شد که در این سریال بار دیگر شاهد هنرنمایی ناتالی دورمر این بار در نقش آن بولین خواهند بود که بخش هایی از شکوه اشراف زادگی شخصیت مارجری تایرل را به تصویر خواهد کشید. درام سیاسی و تاثیر دین از دیگر عناصری در سریال The Tudors هستند که می توان آن ها را با بازی تاج و تخت مقایسه کرد.

۱۵- Shadow and Bone

Shadow and Bone سریالی با پتانسیل بالا است که بیش از هر سریال دیگری با Game of Thrones مقایسه شده است. این سریال بر اساس یک سری رمان فانتزی نوشته لی باردوگو ساخته شده و داستان آن در دنیای فانتزی رخ می دهد، جایی که جنگ های جادویی در حال رخ دادن است. جدای از عناصر فانتزی حماسی، ارتباط دیگری نیز در این سریال با دنیای وستروس وجود دارد و آن زبان ساختگی فیردان است که توسط دیوید جی پترسون ساخته شده است، همان کسی که زبان های دوثراکی و والیرین را برای سریال Game of Thrones ساخت.

۱۶- Knightfall

Knightfall یک درام تاریخی است که اتفاقات پس از جنگ های صلیبی را روایت می کند و همزمان به افسانه شناسی آن دوران می پردازد. داستان سریال در مورد گروهی از شوالیه های زبده محافظ دین است که توسط سیستم پادشاهی-مذهبی مورد تعقیب قرار گرفته و آن ها با شنیدن شایعاتی در مورد جام مقدس، روزنه تازه ای برای نجات خود می یابند. این سریال دارای سکانس های اکشن و مبارزه فوق العاده جذابی است همراه با درگیری های سیاسی خوش ساختی که با بازی تاج و تخت قابل مقایسه است.

۱۷- The 100

داستان سریال The 100 که تا حدودی بر اساس یک سری رمان به همین نام نوشته کاس مورگان ساخته شده، در یک زمین پساآخرالزمانی به تصویر کشیده می شود که در آن بازماندگان یک جنگ هسته ای ویرانگر بار دیگر می خواهند از ابتدا تمدن انسانی را شکل دهند در حالی که بین قبایل و نژادهای مختلف درگیری هایی برای کنترل باقیمانده منابع روی زمین جریان دارد. در اینجا با بازی بقا مواجه هستیم و شبیه دنیای Game of Thrones، یا می برید و یا کشته می شوید. این سریال در قالب ۶ فصل در شبکه The CW منتشر شد و در سپتامبر ۲۰۲۰ به پایان رسید.

۱۸- The Last Kingdom

The Last Kingdom یک داستان تاریخی دیگر است که تا حدودی بر اساس سرگذشت شخصیت اوترد اهل بابانبوگر ساخته شده که نقش او را الکساندر دریمون بازی می کند. در واقع داستان سریال در دوران حمله وایکینگ ها به شهرهای انگلستان روایت می شود و شخصیت اول ماجرا در یک بحران هویتی قرار می گیرد که وفاداری او را در بوته آزمایش قرار می دهد. این سریال حاوی تصویرسازی زیبا و سکانس های نبرد خوش ساختی است که یادآور سکانس های نبرد فراموش نشدنی سریال Game of Thrones بوده است.

۱۹- Vikings

این سریال درام تاریخی که برای شبکه History Channel ساخته شده و به دلیل محبوبیت زیادش به Amazon Prime منتقل شد، باعث و بانی درگیری ها و بحث های زیادی بین طرفداران این سریال و سریال Game of Thrones در شبکه های اجتماعی شده است. این سریال نیز در تمام زمینه هایی که سریال بازی تاج و تخت با آن ها شناخته می شود، خوب عمل می کند. سکانس های نبرد بسیار باکیفیت که همزمان مملو از خشونت و خونریزی و جذاب هستند، داستان سیاسی خوش ساخت، خیانت، مناظر خیره کننده و هر چیزی که فکرش را بکنید از جذابیت های این سریال هستند. سریال پیش درآمدی بر این مجموعه پرطرفدار با نام Vikings: Valhalla در حال ساخت برای انتشار در سرویس نتفلیکس است.

۲۰- House of Cards

House of Cards یک تریلر سیاسی است که دنیا را غافلگیر کرده و در طی سال های پخشش به محبوبیت بالایی دست یافته است. این سریال با داستان یک عضو کنگره به نام فرانک آندروود با بازی کوین اسپیسی شروع می شود، یک عضو دموکرات مجلس نمایندگان و نامزد کارولینای جنوبی که نقشه ای بی نقص را به کمک همسرش کلر (رابین رایت) برای رسیدن به قدرت طرح ریزی می کند. اگر چه در این سریال شاهد خشونتی همطراز با Game of Thrones نیستیم اما خوش ساختی و نویسندگی قوی این درام سیاسی را می توان با حال و هوای دنیای وستروس مقایسه کرد.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.