۲ دروازه بان اصلی تیم ملی انتخاب شده اند

کی‌روش دلخوش به این است که بعد از سال‌ها کارکردن با بازیکنان ایرانی، در این دوره طلسم صعودنکردن از مرحله گروهی جام جهانی را بشکند و ایران را به مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی ببرد

به گزارش اینتیتر به نقل از شرق، تیم ملی فوتبال ایران در شرایطی کمتر از ۳۰ روز دیگر باید کارش را در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شروع کند که امیدها به نتیجه‌گیری این تیم بعد از حضور کارلوس کی‌روش بیشتر هم شده است. مربی پرتغالی که پیش ‌از ‌این هم هدایت تیم ملی ایران را بر عهده گرفته بود، بعد از قطع همکاری با دراگان اسکوچیچ دوباره به ایران برگشت و در اولین بازی‌های تدارکاتی با تیم ملی، در تقابل با تیم‌های قدرتمندی مانند اروگوئه و سنگال، نتایج درخور و امیدوارکننده‌ای گرفت.

کی‌روش دلخوش به این است که بعد از سال‌ها کارکردن با بازیکنان ایرانی، در این دوره طلسم صعودنکردن از مرحله گروهی جام جهانی را بشکند و ایران را به مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی ببرد. او برای این کار ابزار لازم را در خطوط سه‌گانه زمین دارد؛ هم مدافعانش آماده به نظر می‌رسند، هم هافبک‌ها و هم مهاجمانش. بااین‌حال او این روزها دلیل بیشتری برای خوشحالی هم دارد؛ آمادگی دروازه‌بان‌های ایرانی. درست است که خط دروازه در گذشته از درجه اهمیت پایین‌تری در مقایسه با سایر خطوط برخوردار بوده ولی این رویه چند سالی می‌شود که عوض شده و دروازه‌بان آماده، تبدیل به تأثیرگذارترین مهره تیم برای رسیدن به موفقیت شده است. در این زمینه، کی‌روش خوشحال است که این روزها می‌تواند دست‌کم به اندازه انگشتان یک دست، دروازه‌بان آماده برای جام جهانی داشته باشد.

او همین حالا تصمیمش را گرفته و دو دروازه‌بان اصلی ایران برای جام جهانی را انتخاب کرده است؛ علیرضا بیرانوند به عنوان دروازه‌بان اصلی و امیر عابدزاده به عنوان دروازه‌بان ذخیره. هر دو در فصول اخیر خوب بوده‌اند و این روزها هم آن‌قدری آمار خوب دارند که خیالشان از حضور در جام جهانی راحت باشد. عابدزاده تنها لژیونر ایران در این خط محسوب می‌شود و اگر مشکلی برایش در این چند هفته پیش نیاید، حضورش در قطر قطعی است. بیرانوند ولی با وضعیت مبهمی از لحاظ سلامتی روبه‌رو است.

بسیاری می‌گویند مشکل کمرش جدی است و نیاز به جراحی دارد ولی خودش چنین موضوعی را رد می‌کند. به نظر می‌رسد بیرو، دست‌کم تا جام جهانی با این مصدومیت سر کند. او این روزها، آماده‌ترین دروازه‌بان لیگ محسوب می‌شود و بعد از ۱۰ هفته، با ثبت هفت کلین‌شیت کارنامه بسیار خوبی دارد. دیگر دروازه‌بان‌هایی که شانس رسیدن به جام جهانی را دارند، سه نفر دیگر هستند: سیدحسین حسینی، پیام نیازمند و محمدرضا اخباری. در این بین و با توجه به آماری که هفته‌های اخیر ثبت شده، شانس سیدحسین حسینی دروازه‌بان استقلال بیشتر است.

او بهترین دروازه‌بان فصل پیش شده و در این فصل هم با ثبت پنج کلین‌شیت در پی رسیدن به صدر برترین دروازه‌بان‌هاست. اوضاع ولی برای نیازمند و اخباری از این حیث در هفته‌های اخیر خوب پیش نرفته است؛ آنها به ترتیب با سه و چهار کلین‌شیت در مقایسه با سایر رقبای جدی برای نیمکت تیم ملی عقب افتاده‌اند. البته که اگر کی‌روش بخواهد برای انتخاب دروازه‌بان سوم دست به کار غافلگیرکننده‌ای بزند، باز به اندازه کافی مهره دارد؛ حسین پورحمیدی دروازه‌بان جوان آلومینیوم اراک تعداد کلین‌شیت‌هایش در لیگ بیست‌ودوم را به عدد هفت رسانده و این روزها جدی‌ترین تعقیب‌کننده علیرضا بیرانوند محسوب می‌شود.

حامد لک، علیرضا حقیقی، حبیب فرعباسی و محسن فروزان هم دیگر دروازه‌بانانی هستند که پنج کلین‌شیت در کارنامه خود در لیگ بیست‌ودوم به‌ ثبت رسانده‌اند که از میان این نفرات، حامد لک بازی هفته اخیر تیمش را از دست داد و چه‌بسا می‌توانست تعداد کلین‌شیت‌هایش را افزایش هم دهد. حال با توجه به زمان باقی‌مانده به شروع جام جهانی، سخت است که کی‌روش بخواهد دروازه‌بانی را که تجربه زیادی در تیم ملی نداشته باشد، به اردو فرابخواند ولی اگر اتفاق غیرمترقبه‌ای رخ دهد، او می‌تواند خوشحال باشد که این روزها، لیگ ایران به قدر کافی دروازه‌بان خوب و آماده برای معرفی‌کردن به تیم ملی دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.