تب تند تیراندازی در پادگان ها/ وقوع سه اقدام جنون آمیز در یک ماه

تب تند تیراندازی در پادگان ها/ وقوع سه اقدام جنون آمیز در یک ماه

تیراندازی چند سرباز وظیفه به سمت هم پادگانی های خود که منجر به مرگ چند تن از سربازان وظیفه شده این روزها بسیار خبرساز شده است . این اتفاق که از تیرماه گذشته تا کنون در چند نوبت رخ داده نگرانی هایی را در میان مردم بوجود آورده است .نگرانی از ان جهت که آیا قرارگرفتن اسلحه در دست یک سرباز وظیفه به صلاح است یا خیر؟

به گزارش اینتیتر به نقل از جام جم آنلاین ،از تیرماه گذشته تا کنون ۳ حادثه تیراندازی در پادگان های کشور رخ داده که درمجموع ۸ سرباز براثر آن جان خود را از دست دادند.

تیراندازی یک سرباز وظیفه در میدان تیر آموزشی کهریزک تهران آخرین اتفاقی است که روز یکشنبه خانواده چهار نفر را عزادار کرد .ماجرا از این قرار است که سرباز درحین اموزش در میدان تیر به ناگاه به سمت هم پادگانی های خود تیراندازی می کند که براثر آن ۴سرباز کشته و ۸تن نیز زخمی می شوند اگرچه تا کنون علت این حادثه مشخص نشده ولی مسئولین پادگان مشکلات روحی وروانی سرباز ضارب را احتمال وقوع این اتفاق می دانند.

تیراندازی مرگباردر پادگان آبیک

اول مردادماه نیز یک سرباز وظیفه در پادگان آبیک قزوین به سوی هم خدمتی هایش تیراندازی کرد.گفته می شود براثر این تیراندازی ۴ سرباز کشته و ۵نفر مصدوم شدند.

به گفته دادستان عمومی و انقلاب آبیک بدنبال پیگیری‎های انجام شده، پس از این اتفاق دیگر ضارب قادر به تکلم نیست به همین دلیل امکان تحقیق از متهم فراهم نشده است.به همین دلیل امکان تحقیق از متهم فراهم نیست و تا به امروز انگیزه ضارب مشخص نشده است و گفته ها صرفا بر اساس برداشت های اطرافیان در این خصوص بوده است.

یک سرباز بوشهری کلانتری را به رگبار بست

در تیرماه امسال نیز یک سرباز صبح هنگام کلانتری آبپخش بوشهر را به رگبار بست.در این حادثه رییس کلانتری زخمی و بلافاصله به مرکز درمانی منتقل شد.خوشبختانه وضعیت جسمانی رئیس کلانتری رضایت بخش بوده و تحت درمان قرار گرفت.

علت این حادثه نیز توسط بازرسی فرماندهی انتظامی استان بوشهر تحت بررسی است.

نظامی ترکیه همرزمانش را کشت

اتفاقاتی از این دست فقط مربوط به ایران نیست بلکه به تازگی یک نظامی ترک نیز با شلیک به همرزمانش، سه نفر را کشت و سه تن دیگر را زخمی کرد.

این نظامی ترکیه‌ای، سه‌شنبه با آتش گشودن به روی همرزمان خود، شش نفر را کشته و زخمی کرد.البته طبق این گزارش، ضارب سپس خودکشی کرد. سربازهای مجروح نیز به بیمارستان منتقل شدند.جزئیات بیشتری از انگیزه یا دلیل این اقدام منتشر نشده است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.