جنگ جهانی سوم از این جزیره آغاز می شود؟ +تصاویر

جنگ جهانی سوم از این جزیره آغاز می شود؟ +تصاویر
گوام یکی از پایگاه های استراتژیک آمریکا در اقیانوس آرام به شمار می رود و بخشی از نیروهای دریایی ارتش امریکا در این جزیره مستقر هستند.
کره شمالی در تازه ترین تهدید خود علیه آمریکا، هشدار داد پایگاه ارتش آمریکا در جزیره گوام را مورد هدف موشک های خود قرار خواهد داد.
 
به گزارش اینتیتر به نقل از عصرایران،  مقامات کره شمالی و آمریکا در روزهای اخیر بارها یکدیگر را تهدید کرده اند.
 
کره شمالی در هفته های اخیر از آزمایش اولین موشک بالستیک خبر داد که می توان به خاک آمریکا برسد. این موضوع بر دامنه تنش ها میان دو طرف افزود.
 
 
آمریکایی ها همچنین می گویند کره شمالی برای اولین بار کلاهک کوچک اتمی ساخته است که می تواند در موشک های بالستیک مورد استفاده قرار بگیرد.
 
دونالد ترامپ رئیس ایالات متحد در جدیدترین اظهار نظر به شدت علیه کره شمالی موضع گیری کرد و در مقابل، پیونگ یانگ هم وعده داد با موشک هایش جزیره گوام را در مودر هدف قرار خواهد داد.
 
گوام یک جزیره دور افتاده در اقیانوس آرام است. جزیره در بخش جنوبی اقیانوس آرام که توسط آمریکا اداره می شود و ارتش آمریکا نیز در آن مستقر است.
 
این جزیره در شرق فیلیپین و اندونزدی و در جنوب شبه جزیره کره قرار دارد.
جزیره گوام بخشی از خاک آمریکا نیست اما اداره این جزیره به عهده آمریکاست.
 
گوام یکی از پایگاه های استراتژیک آمریکا در اقیانوس آرام به شمار می رود و بخشی از نیروهای دریایی ارتش امریکا در این جزیره مستقر هستند.
 
در صوتی که کره شمالی این تهدید خود را عملی کند احتمال بروز جنگ تمام عیار میان آمریکا و کره شمالی و استفاده از بمب اتمی افزایش یافته است.
 
 

جمعیت گوام ۱۶۰ هزار نفر و مرکز آن شهر هاگاتنیاست. 
براساس متن منتشر شده در ویکی پدیا، رابطه دولت آمریکا و گوام توسط دفتر امور جزایر در وزارت کشور آمریکا اداره می شود.
 
گوام یکی از جزیره های تشکیل دهنده جزایر منطقه میکرونزی است. فاصله گوام با هاوایی چهار برابر فاصله اش با فیلیپین است.
 
زبان ساکنان گوام نیز ۳۸ درصد انگلیسی، ۲۲ درصد چامورو، ۲۲ درصد به زبان های فیلیپینی و بقیه نیز به دیگر زبان های جزایر اقیانوسیه صحبت می کنند.
 
این جزیره تا قبل از جنگ جهانی دوم در کنترل آمریکا بود اما در جنگ جهانی دوم به دست ژاپن افتاد.
براساس متن منتشر شده در ویکی پدیا، گوآم تا پیش از جنگ جهانی دوم تنها جزیره میکرونزی بود که ایالات متحده کنترل آن را در دست داشت اما این جزیره ساعاتی پیش از حملهٔ هوایی ژاپن به پرل هاربر در هشتم دسامبر ۱۹۴۱ به تصرف نیروهای ژاپنی درآمد که این تصرف دو سال و نیم به درازا کشید.
 
در خلال تصرف ژاپن، مردم گوآم با اعمالی چون شکنجه، تجاوز جنسی، و قتل توسط نظامیان روبه‌رو شدند و سیاست تحمیل فرهنگ ژاپنی بر مردم این جزیره نیز در پیش گرفته شد. به هنگام بازپس‌گیری جزیره توسط آمریکا در ۲۱ ژوئیه ۱۹۴۴، درگیری شدید نظامی در گوآم روی داد. این روز به عنوان «روز آزادسازی» جزیره در تقویم رسمی گوآم قرار گرفته‌است.
همچنین گفته می شود حدود ۵۰ ایرانی در جزیره گوام زندگی می کنند.

تیم ملی فوتبال ایران نیز چندی قبل برای برگزاری مسابقه فوتبال رسمی به این جزیره سفر کرده بود.

 

زیر خبر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.