ایران مقام اول جهان در المپیاد جهانی نجوم

ایران مقام اول جهان در المپیاد جهانی نجوم

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان اعلام کرد: دانش آموزان ایرانی در دوازدهمین المپیاد جهانی نجوم و اختر فیزیک (IOAA 2018) با کسب ۵ مدال طلا، مقام اول جهان را کسب کردند.

به گزارش اینتیتر به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش ‌و پرورش، فاطمه مهاجرانی اظهار داشت: در این المپیاد که در چین برگزار شد، تیم دانش آموزان ایرانی با ۹ دانش ‌پژوه شامل هدی پور غلامی، امیرعلی اختراعی، امیر پویا معینی، نوید اکبری، علیرضا محمدیان، علی یونسی، کیان باختری، محمد صدرا حیدری و محمد شجاعیان و چهار سرپرست شامل دکتر مهدی خاکیان قمی، دکتر حسین حقی، محمدهادی ستوده و امیرحسین امیری در قالب دو تیم شرکت کرده بودند.

وی افزود: تیم اول ایران با کسب ۵ مدال طلا و با اقتدار مقام اول مسابقات را کسب کرد و تیم دوم ایران نیز که از ۴دانش‌پژوه تشکیل‌ شده بود موفق به کسب یک مدال طلا و ۳ نقره شد.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان ضمن تبریک به جامعه آموزش‌ و پرورش کشور و خانواده‌های این دانش آموزان این نتیجه را یکی از بهترین نتایج باشگاه دانش‌پژوهان جوان در سال‌های گذشته دانست.

در مسابقات سال گذشته (۲۰۱۷ تایلند) ایران با کسب یک مدال طلا، سه نقره و یک برنز به مقام سوم مسابقات رسیده بود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.