نامزدهای جوایز منتخب منتقدان آمریکا اعلام شد

نامزدهای جوایز منتخب منتقدان آمریکا اعلام شد

فیلم «سوگلی» به کارگردانی «یورگس لانتیموس» بیشترین نامزدی از جمله «بهترین فیلم» «بهترین کارگردانی» و «بهترین هنرپیشه نقش اصلی زن» را از فهرست نامزدهای بیست و چهارمین «جوایز منتخب منتقدین» به خود اختصاص داد.

به گزارش اینتیتر به نقل از فارس، بیست و چهارمین «جوایز منتخب منتقدین» فهرست کامل نامزدهای بخش‌های مختلف خود را اعلام کرد.

به گزارش وِرایِتی، فیلم «سوگلی» به کارگردانی «یورگس لانتیموس» بیشترین نامزدی از جمله «بهترین فیلم» «بهترین کارگردانی» و «بهترین هنرپیشه نقش اصلی زن» را از فهرست نامزدهای بیست و چهارمین «جوایز منتخب منتقدین» به خود اختصاص داد.

بلافاصله پس از «سوگلی» فیلم «پلنگ سیاه» از دیزنی با ۱۲ نامزدی و «اولین انسان» از کمپانی یونیورسال با ۱۰ نامزدی قرار دارند.

«بازگشت مِری پاپینز» از دیزنی، «تولد یک ستاره» از وارنر، و «معاون» از آناپورنا نیز هرکدام ۹ نامزدی از جوایز منتخب منتقدین کسب کردند. فیلم «رُم» ۸ نامزدی و «کتاب سبز» ۷ نامزدی کسب کردند.

در ادامه فهرست کامل نامزدهای بخش‌های مختلف «جوایز منتخب منتقدین» آمده است:

بهترین فیلم

«پلنگ سیاه»

«بلکککلنزمن»

«سوگلی»

«اولین انسان»

«کتاب سبز»

«اگر خیابان بیل می‌توانست صحبت کند»

«بازگشت مری پاپینز»

«رُم»

«تولد یک ستاره»

«معاون»

بهترین هنرپیشه نقش اصلی مرد

«کریستین بِیل» برای بازی در فیلم «معاون»

«بردلی کوپر» برای بازی در فیلم «تولد یک ستاره»

«ویلِم دِفو» برای بازی در فیلم «دروازه ابدیّت»

«رایان گاسلینگ» برای بازی در فیلم «اولین انسان»

«اِتِن هاوک» برای بازی در فیلم «اصلاحیه اول»

«رَمی مالک» برای بازی در فیلم «راپسودی بوهِمی»

«ویگو مورتَنسِن» برای بازی در فیلم «کتاب سبز»

بهترین هنرپیشه نقش اصلی زن

«یالیتزا آپاریچیو» برای بازی در فیلم «معاون»

«امیلی بلانت» برای بازی در فیلم «بازگشت مری پاپینز»

«گلن کلوز» برای بازی در فیلم «همسر»

«تونی کولِت» برای بازی در فیلم «ارثیه»

«اولیویا کولمن» برای بازی در فیلم «سوگلی»

«لیدی گاگا» برای بازی در فیلم «تولد یک ستاره»

«ملیسا مک‌کارتی» برای بازی در فیلم «میشه منو ببخشی؟»

بهترین هنرپیشه نقش مکمل مرد

«ماهرشالا علی» برای بازی در فیلم «کتاب سبز»

«تیموتی شَلِمِی» برای بازی در فیلم «پسر زیبا»

«آدام درایور» برای بازی در فیلم «بلکککلنزمن»

«سم الیوت» برای بازی در فیلم «تولد یک ستاره»

«ریچارد ای گرانت» برای بازی در فیلم «میشه منو ببخشی؟»

«مایکل بی جوردن» برای بازی در فیلم «پلنگ سیاه»

بهترین هنرپیشه نقش مکمل زن

«امی آدامز» برای بازی در فیلم «معاون»

«کلِر فوی» برای بازی در فیلم «اولین انسان»

«نیکول کیدمن» برای بازی در فیلم «پسر تخلیه شده»

«رجینا کینگ» برای بازی در فیلم «اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند»

«اما استون» برای بازی در فیلم «سوگلی»

«رِیچل وِیز» برای بازی در فیلم «سوگلی»

بهترین هنرپیشه جوان (زن/مرد)

«السی فیشر» برای بازی در فیلم «کلاس هشتم»

«توماسین مکِنزی» برای بازی در فیلم «ردی بجا نگذار»

«اِد اوکسنبولد» برای بازی در فیلم «حیات وحش»

«میلیسِنت سایموندز» برای بازی در فیلم «مکانی آرام»

«آماندلا استنبرگ» برای بازی در فیلم «تنفری که نشان می‌دهی»

«سانی سولجیک» برای بازی در فیلم «اواسط دهه ۹۰»

بهترین گروه بازیگری

«پلنگ سیاه»

«آسیایی‌های ثروتمند دیوانه»

«سوگلی»

«معاون»

«بیوه‌ها»

بهترین کارگردان

«دشمِین شَزِل» (اولین انسان)

«بردلی کوپر (تولد یک ستاره)

«آلفونسو کوارون» (رُم)

«پیتر فارِلی» (کتاب سبز)

«یورگس لانتیموس» (سوگلی)

«اسپایک لی» (بلکککلنزمن)

«آدام مک‌کِی» (معاون)

بهترین فیلم‌نامه غیراقتباسی

«بو بارنهام» (کلاس هشتم)

«آلفونسو کوارون» (رُم)

«دبورا دِیویس» و «تونی مک‌نامارا» (سوگلی)

«آدام مک‌کِی» (معاون)

«پل شرِیدِر» (اصلاحیه اول)

«نیک والِلونگا» «برایان هِیز کاری» و «پیتر فارِلی» (کتاب سبز)

«برایان وودز» «اسکات بِک» و «جان کراسینسکی» (مکانی آرام)

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

«رایان کوگلر» «جو رابرت کُل» (پلنگ سیاه)

«نیکول هولوفسِنِر» «جف ویتی» (میشه منو ببخشی؟)

«بَری جنکینز» (اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند)

«اریک روت» «بردلی کوپر» و «ویل فِتِرز» (تولد یک ستاره)

«جاش سینگر» (اولین انسان)

«چارلی ماچر» و «دیوید رابینوویتز» «کِوین ویلموت» و «اسپایک لی» (بلکککلنزمن)

بهترین فیلم برداری

«آلفونسو کوارون» (رُم)

«جیمز لکستون» (اگر خیابان بیل می‌توانست صحبت کند)

«متیو لیباتیک» (تولد یک ستاره)

«رِیچل موریسون» (پلنگ سیاه)

«رابی رایان» (سوگلی)

«لینوس ساندگرن» (اولین انسان)

بهترین طراحی صحنه

«هانا بیچلر» «جِی هارت» (پلنگ سیاه)

«یوجینیو کابالرو» «باربارا انریکِز» (رُم)

«نلسون کوتس» «اندرو بِیس‌من» (آسیایی‌های ثروتمند دیوانه)

«فیونا کرامبی» «آلیس فلتون» (سوگلی)

«ناتان کراولی» «کتی لوکاس» (اولین انسان)

«جان مایر» «گوردون سیم» (بازگشت مری پاپینز)

بهترین تدوین

«جِی کَسِدی» (تولد یک ستاره)

«هنک کوروین» (معاون)

«تام کراس» (اولین انسان)

«آلفونسو کوارون» «آدام گاف» (رُم)

«یورگس ماوروپساریدیس» (سوگلی)

«جو واکر» (بیوه‌ها)

بهترین طراحی لباس

«الکساندر بایرن» ( ماری ملکه اسکاتلند)

«روت کارتر» (پلنگ سیاه)

«جولین دِی» (راپسودی بوهِمی)

«سندی پاول» (سوگلی)

«سندی پاول» (بازگشت مری پاپینز)

بهترین چهره‌پردازی

«پلنگ سیاه»

«راپسودی بوهِمی»

«سوگلی»

«مری ملکه اسکاتلند»

«ساسپیریا»

«معاون»

بهترین جلوه‌های بصری

«انتقام‌جویان: نبرد ابدی»

«پلنگ سیاه»

«اولین انسان»

«بازگشت مری پاپینز»

«عملیات غیرممکن: سقوط»

«بازیکن آماده شماره یک»

بهترین فیلم بلند انیمیشن

«گرینچ»

«شگفت‌انگیزان۲»

«جزیره سگ‌ها»

«میرای»

«رالف اینترنت را خراب می‌کند»

«مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوت»

بهترین فیلم اکشن

«انتقام‌جویان: نبرد ابدی»

«پلنگ سیاه»

«ددپول۲»

«عملیات غیرممکن: سقوط»

«بازیکن آماده شماره یک»

«بیوه‌ها»

بهترین کمدی

«آسیایی‌های ثروتمند دیوانه»

«ددپول۲»

«مرگ استالین»

«سوگلی»

«شب بازی»

«ببخشید مزاحم شدم»

بهترین هنرپیشه مرد فیلم کمدی

«کریستین بِیل» (معاون)

«جیسون بِیتمن» (سب بازی)

«ویگو مورتنسن» (کتاب سبز)

«جان سی رایلی» (استن و اولی)

«رایان رِینالدز» (ددپول۲)

«لَکِیت استنفیلد» (ببخشید مزاحم شدم)

بهترین هنرپیشه زن فیلم کمدی

«امیلی بلانت» (بازگشت مری پاپینز)

«اولیویا کولمن» (سوگلی)

«السی فیشر» (کلاس هشتم)

«رِیچل مک‌آدامز» (شب بازی)

«چارلیز ترون» (تالی)

«کانستنس وو» (آسیایی‌های ثروتمند دیوانه)

بهترین فیلم علمی تخیلی یا ترسناک

«نابودی»(Annihilation)

«هالووین»

«ارثیه»

«مکانی آرام»

«ساسپیریا»

بهترین فیلم زبان خارجی

«سوختن»

«کفرناحوم»

«جنگ سرد»

«رُم»

«دزدان فروشگاه»

بهترین آهنگ

«تمام ستاره‌ها» (پلنگ سیاه)

«دختر فیلم‌های سینمایی» (دامپلین)

«خواهم جنگید» (آر بی جی)

«مکان چیزهای گم شده» (بازگشت مری پاپینز)

«کم عمق» (تولد یک ستاره)

«به جایی کوچک و جذاب سفر کن» (بازگشت مری پاپینز)

بهترین موسیقی فیلم

«کریس باوِرز» (کتاب سبز)

«نیکولاس بریتِل» (اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند)

«الکساندر دسپلَت» (جزیره سگ‌ها)

«لودویگ گورانسون» (پلنگ سیاه)

«مارک شِیمن» (بازگشت مری پاپینز)

برندگان بیست و چهارمین «جوایز سالانه منتخب منتقدین» که به صورت زنده از شبکه CW پخش می‌شود، در تاریخ سیزدهم ژانویه ۲۰۱۹ اعلام خواهند شد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.