معرفی جیپ صحرا نسخه ۲۰۲۲

معرفی جیپ صحرا نسخه ۲۰۲۲

جیپ رانگلر صحرا ۴xe به یک موتور ۲ لیتری چهار سیلندر بنزینی همراه با دو موتور الکتریکی و یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک مجهز است. البته موتور بنزینی تنها نیروی لازم برای موتور‌های الکتریکی را فراهم می‌کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از فرارو، جیپ رانگلر که در ایران به نام جیپ صحرا شناخته می‌شود، یکی از خودرو‌های نوستالژیک ایرانی‌ها است. خودرویی که قدمت حضورش در جاده‌های ایران به بیش از ۳۴ سال می‌رسد. حالا مدل تازه رانگلر ۴xe قرار است با پیشرانه پلاگین هیبریدی به بازار اروپا برسد.

شرکت آمریکایی جیپ اوایل سال جاری میلادی اعلام کرد که تولید رانگلر دو در را تعطیل می‌کند و از سال ۲۰۲۲ جیپ رانگلر چهار در را تنها با پیکربندی پلاگین هیبریدی در اروپا عرضه می‌کند. در حال حاضر نیز جیپ این برنامه ریزی خود را عملی کرده است.

با این وجود زمان خداحافظی همیشگی با جیپ صحرای بنزینی فرار رسیده است. البته جیپ قرار است تا سال ۲۰۲۵ حدود ۷۰ درصد محصولات خود را با پیشرانه برقی عرضه کند و جیپ رانگلر پلاگین هیبریدی نیز یکی از همان محصولات الکتریکی قول داده شده است.

طبق برنامه ریزی جیپ، رانگلر ۴xe در چهار تریم صحرا، اسپورت، آنلیمیتد و روبیکان قابل سفارش خواهد بود.

فروش این خودرو با پیشرانه الکتریکی نیز از نخستین ماه میلادی ۲۰۲۲ به شکل گسترده در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

البته جیپ فروش رانگلر ۴xe را در ایتالیا، اسپانیا، بلژیک و صربستان آغاز کرده است.

جیپ رانگلر صحرا ۴xe به یک موتور ۲ لیتری چهار سیلندر بنزینی همراه با دو موتور الکتریکی و یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک مجهز است. البته موتور بنزینی تنها نیروی لازم برای موتور‌های الکتریکی را فراهم می‌کند.

مجموع این پیشرانه الکتریکی توان تولید قدرت ۳۷۵ اسب بخار (۲۸۰ کیلووات) نیرو با گشتاور ۶۳۷ نیوتن متر می‌رساند. همچنین باتری‌های این خودرو امکان حرکت ۵۰ کیلومتری را می‌دهد.

نوربالای خودکار، هشدار برخورد با کمک ترمز، کروز کنترل تطبیقی ​​همگی تجهیزات استاندارد جدید جیپ رانگلر به شمار می‌روند.

علاوه بر آن سیستم ناظر نقطه کور، دوربین دید عقب و دستیار پارک جلو و عقب که قبلاً در دسترس بودند، هم در نسخه جدید موجود هستند.

جالب است که بدانید نسخه پایه پلاگین هیبریدی این خودرو سال جاری عرضه شد و حالا در نسخه فیس لیفت با ۹ درصد افزایش قیمت مواجه شده است.

در حال حاضر قیمت تریم‌های رانگلر ۴xe نسخه ۲۰۲۲ از ۵۴ هزار و ۱۲۵ دلار شروع می‌شود و به ۵۷ هزار و ۸۲۵ دلار می‌رسد.

پیش از این قیمت‌ها به ترتیب از ۴۹ هزار و ۴۹۰ دلار شروع می‌شد و در نهایت به ۵۳ هزار و ۱۹۰ دلار ختم می‌شد.

جیپ صحرا از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۸۰ در پارس خودرو مونتاژ می‌شد، اما تولید و عرضه آن در دهه هشتاد متوقف شد. هرچند همچنان این محصول جایگاه ویژه‌ای میان آفرودرباز‌ها و طرفداران خودرو‌های خارج شهری در ایران دارد.

اینجا ۲۵۰*۹۷۰

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.