نقص فنی در نیم‌ میلیون خودروی برقی شرکت تسلا

نقص فنی در نیم‌ میلیون خودروی برقی شرکت تسلا

شرکت تسلا بیش‌از ۴۷۵ هزار خودروی برقی خود را به خاطر مشکل دوربین دید عقب و همچنین زبانه درب صندوق جلو فرا می خواند.

به گزارش اینتیتر به نقل از تسنیم،‌ سازمان ملی امنیت ترافیک بزرگ‌راه‌های آمریکا درحال بررسی یک مشکل دیگر در دوربین خودروهای ساخت این خودروسازی و همچنین مشکل سیستم کمک‌راننده آن‌هاست. خودروهای ساخت مدل‌های نامبرده بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۱ مشمول این فراخوانی می‌شوند که تقریباً تعداد آنها نیم میلیون خودرویی است که در سال گذشته میلادی تحویل داده‌شده است. این سازمان اعلام کرد در سدان‌های مدل ۳ کابل دوربین دید عقب احتمالاً به‌خاطر باز و بسته کردن درب صندوق عقب آسیب‌دیده و مانع نمایش تصاویر عقب خودرو می‌شود. تسلا ۲۳۰۱ درخواست گارانتی و ۶۰۱ گزارش مرتبط با این مشکل را در خودروهای آمریکا شناسایی کرده‌است.

بیشتر بخوانید:

تسلا اعلام کرد در خودروهای مدل S مشکل زبانه درب صندوق جلو باعث باز شدن ناگهانی آن و مسدود کردن دید راننده و درنتیجه افزایش تصادف می‌شود. این شرکت اعلام کرد هیچ گزارشی از تصادف، آسیب‌دیدگی یا مرگ مربوط با این مشکلات گزارش نشده‌است.

سهام شرکت تسلا ۳ درصد کاهش یافت ولی بعد این کاهش را جبران کرد و به حدود ۱۰۸۸.۷۶ دلار رسید. انتظار می‌رود باارزش‌ترین خودروسازی دنیا رکورد فروش فصلی خودروهای خود را در روز شنبه اعلام کند. سازمان ملی امنیت ترافیک بزرگ‌راه‌های آمریکا اعلام کرد در حال گفتگو با شرکت تسلا برای برطرف کردن مشکل دوربین‌های دید بغل در برخی خودروهاست. این سازمان گزارش داد در حال بررسی ۵۸۰ هزار خودروی تسلا به‌خاطر تصمیم این شرکت جهت فعال کردن بازی‌های ویدئویی بر روی صفحه نمایش خودروها هنگام حرکت آن‌هاست.

شرکت تسلا تحت فشار این سازمان در ماه فوریه موافقت کرد ۱۳۵ هزار خودروی خود را که صفحه نمایش لمسی داشته‌اند فراخواند چون احتمال خرابی این صفحه‌ها و افزایش خطر تصادف وجود دارد.

اینجا ۲۵۰*۹۷۰

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.