آمارهای جدید از پرونده تخلف واردات خودرو

حواشی پرونده تخلف در واردات خودرو همچنان ادامه دارد و آن طور که یک منبع آگاه می‌گوید، در جدیدترین گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، تعداد دقیق خودروهای توزیعی در بازار مشخص شده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از دنیای اقتصاد، به گفته وی، طبق گزارش وزارت صنعت، در مجموع حدود ۶ هزار و ۴۸۱ دستگاه خودرو به‌صورت غیر‌قانونی ثبت‌سفارش شده و از این رقم، گمرک یک‌هزار و ۹۰۰ دستگاه را ترخیص کرده است. این در حالی است که از جمع خودروهای ترخیصی، یک‌هزار و ۵۰۰ دستگاه، در بازار توزیع شده است؛ بنابراین ۴۵۰ دستگاه از خودروهای ترخیصی، هنوز به مرحله توزیع نرسیده و باید منتظر ماند و دید چه سرنوشتی در انتظار آنهاست. اتفاقا همین چند روز پیش خبری مبنی‌بر جمع‌آوری تعدادی از خودروهای مربوط به پرونده تخلف در واردات، از بازار، منتشر و اعلام شد این اقدام توسط نهادهای تعزیراتی صورت گرفته است، هرچند این خبر به فاصله کوتاهی تکذیب شد.

هرچه هست، در این شرایط گزارش‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت از عدم توزیع کامل خودروهای ترخیصی (مربوط به پرونده تخلف واردات خودرو) خبر می‌دهد. اوایل امسال بود که خبرهایی مبنی‌بر بروز تخلف در ثبت‌سفارش خودرو منتشر و در ادامه، ابعاد جدیدی از این ماجرا آشکار شد. ماجرا از این قرار بود که در دوران بسته بودن سایت ثبت‌سفارش (برای همه واردکنندگان) و همچنین مقطع زمانی ممنوعیت فعالیت گری‌مارکت‌ها (شرکت‌های متفرقه واردکننده خودرو)، برخی اقدام به ثبت‌سفارش کرده‌اند. هرچند در ابتدا رقم ۶ هزار و ۴۸۱ دستگاه برای این تخلف اعلام شد، با این حال در ادامه، برخی مسوولان وزارت صنعت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ارقام جدیدی از جمله ۱۸ هزار و ۳۵ هزار دستگاه را مطرح کردند.در نهایت نیز با ورود رسمی قوه‌قضائیه، ماجرای واردات غیر‌قانونی خودرو ابعاد جدی‌تری به خود گرفت و حالا افکار عمومی در انتظار اعلام نام متخلفان در این تخلف بزرگ است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.