افرایش قیمت هرکیلو تخم مرغ به ۸ هزار تومان

ناصر نبی پور گفت هم اکنون میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری حدود ۷۸۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان است/ قیمت این کالا چند روزی در بازار کاهش یافته بود اما مجددا نرخ آن افزایش پیدا کرده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از مهر،رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران با بیان اینکه میانگین قیمت تخم مرغ درب مرغداری به ۸۰۰۰ تومان رسیده است،گفت: کنترل آنفلوانزا به همت ما انجام نشد.

ناصر نبی پور با بیان اینکه هم اکنون میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری حدود ۷۸۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان است، اظهار داشت: قیمت این کالا چند روزی در بازار کاهش یافته بود اما مجددا نرخ آن افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه با مشکل کمبود تخم مرغ در بازار مواجه هستیم، گفت: واردات درحال انجام است اما در میزان آن مقداری اغراق می شود.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه قیمت تخم مرغ در ایام عید کاهش می یابد، افزود: همیشه قیمت این کالا از ۲۰ اسفند به بعد دچار افت می شود.

نبی پور در بخش دیگری از سخنان خود درباره آخرین وضعیت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور نیز گفت: بیماری در کشور تقریبا کنترل شده اما کنترل شدن آن به همت ما نبوده بلکه چون مرغداری های زیادی در کشور معدوم شده اند و تراکم جمعیت مرغ ها کاهش یافته، روند بیماری نیز کند شده است، در واقع مرغداری وجود ندارد که درگیر شود.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر نیز برخی استانها هنوز درگیر این بیماری هستند، افزود: استانهای مذکور جزو استانهای پرتولید محسوب نمی شوند.

نبی پور درباره اینکه شیوع بیماری آنفلوانزا در سال جاری چقدر خسارت به صنعت مرغ تخم گذار وارد کرد؟، گفت: امسال حداقل ۲۴ تا ۲۵ میلیون قطعه مرغ از بین رفت ضمن اینکه در سالجاری نسبت به سال قبل، مرغ های معدوم شده سن کمتری داشتند و جوان تر بودند.

وی اضافه کرد: سال گذشته میانگین سن مرغ های معدومی ۶۰ هفته و امسال کمتر از ۴۰ هفته بود؛ با توجه به اینکه تولید این مرغ ها از حدود ۲۱ هفتگی شروع می شود می توان گفت امسال احتمالا میزان خسارت ۲ برابر سال گذشته بوده است.

نبی پور درباره اینکه آیا پرداخت خسارت ها به مرغداران در حال انجام است، گفت: بیمه به صورت درصدی مبالغی را به مرغداران پرداخت می کند و این مساله مشکل صندوق بیمه نیست بلکه دولت باید منابع در اختیار آنان قرار بدهد.

وی افزود: وقتی که میزان خسارت مرغدار بالاست و خسارت ها به صورت درصدی پرداخت می شود، عملا چیزی دست تولیدکنندگان را نمی گیرد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.