زمانی که الکلاسیکو با کرونا می‌جنگد

با همه‌گیری کرونا در جهان الکلاسیکو، یکی از بزرگترین مسابقات فوتبال جهان، بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرآنلاین، یکی از بزرگترین مسابقات فوتبال جهان روز آینده در استادیوم نیوکمپ برگزار خواهد شد و رئال مادرید و بارسلونا در حساس‌ترین رقابت این هفته فوتبال جهان به مصاف یکدیگر خواهند رفت. بارسلونای رونالد کومان در دو هفته ابتدایی موفق به کسب دو پیروزی شد، اما در دو دیدار بعدی تنها یک امتیاز از رقیبان خود گرفت. البته این فرم در لیگ قهرمانان ادامه‌دار نبود و آن‌ها موفق شدند فرانس‌واروش را با نتیجه ۵ بر یک شکست دهند. از طرف دیگر رئال مادرید زیدان نیز علی‌رغم شروع خوب خود در لالیگا در دو بازی گذشته خود مقابل کادیز و شاختار دونتسک اوکراین شکست خورده است و از فرم ایده‌آل بازی‌های ابتدایی خود دور شده است.

الکلاسیکوی ساکت

تا پیش از همه‌گیری کرونا ‌سکوت برای هواداران فوتبال تنها در هنگام گلزنی رقیب در ورزشگاه خانگی‌شان معنا داشت، اما در حال حاضر ماه‌ها است که صدای واقعی تماشاگران از استادیوم‌ها حذف شده است. بازی روز شنبه اولین الکلاسیکو در دوران همه‌گیری کرونا خواهد بود و تماشاگران در آن حضور ندارد تا نیوکمپ ۹۹ هزار نفری خالی از تماشاگر باشد.

البته این الکلاسیکو اولین دیدار میان این دو تیم نیست که در زمان شیوع کرونا برگزار می‌شود. در زمان برگزاری دیدار برگشت فصل گذشته این دو تیم نیز کرونا در حال تبدیل شدن به معضلی جهانی بود. در آن زمان دیدار میان آتالانتا و والنسیا در لیگ قهرمانان اروپا-که بعدها شهردار برگامو از آن با نام «بمب بیولوژیکی» یاد کرد- به تازگی برگزار شده بود، اما آن الکلاسیکو در کم‌تر از دو هفته نسبت به آن بازی با حضور تماشاگران برگزار شد و رئال مادرید موفق شد بارسلونا را شکست دهد. درنهایت نیز تنها یک هفته بعد از آن الکلاسیکو رقابت‌های لالیگا پیگیری شد و بعد از آن حدود سه ماه به تعویق افتاد.

مسی گل بیست‌وهفتم را خواهد زد؟

آخرین‌باری که پای لیونل مسی در الکلاسیکو به گلزنی باز شد به بیش از دو سال قبل برمی‌گردد؛ جایی که دو تیم در یک الکلاسیکوی پرتنش به تساوی ۲ بر ۲ رضایت دادند و لیونل مسی موفق شد بیست‌وششمین گل خود را در الکلاسیکوها به ثمر برساند.

از آن علی‌رغم پیروزی بارسلونا در سه الکلاسیکو (در یک الکلاسیکو غایب بود) لیونل مسی در الکلاسیکو موفق به گلزنی نشده و باید دید کاپیتان بارسلونا و بهترین گلزن تاریخ الکلاسیکو می‌تواند تعداد گل‌های خود در این رقابت‌ها را بیشتر کند یا عدد گل‌های روی شماره ۲۶ خواهد ماند.

چالش بزرگ زیدان؛ خط دفاعی رئال مادرید

سرخیو راموس سال‌هاست به ستون خط دفاعی رئال مادرید تبدیل شده است. او در بازی کادیز به‌دلیل مصدومیت در بین دو نیمه تعویض شد و در بازی روز چهارشنبه رئال مادرید نیز نتوانست برای تیم محبوبش به میدان رود و از روی سکوها کار را دنبال کرد. او که تمرین رئال مادرید حاضر بوده است، احتمالاً می‌تواند در الکلاسیکو برای رئال مادرید بازی کند.

اما در دو بازی اخیر مشکلات رئال مادرید در خط دفاعی فراتر از حضور کاپیتان‌شان بوده است و احتمالاً چالش اصلی زیدان برگرداندن هارمونی خط دفاع رئال در پایان لالیگای گذشته خواهد بود؛ جایی‌که رئال مادرید تا پیش قطعی از کردن قهرمانی خود (یک هفته قبل از پایان لیگ) در ده هفته تنها چهار گل دریافت کرد و در پایان لیگ بهترین خط دفاع لالیگا را داشت.

الکلاسیکوی رفت ۲۰۲۱/۲۱ می‌تواند تغییرهای زیادی رقم بزند یا شروعی برای پایان دوران بعضی افراد در هر دو تیم باشد. باید دید بعد از پایان الکلاسیکوی رفت ۲۰۲۰/۲۱ کدام تیم با لبخند زمین را ترک خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.