باران و باد پراکنده تا اواسط هفته در بیشتر مناطق کشور ادامه دارد

کارشناس سازمان هواشناسی از رگبار پراکنده باران به همراه رعدوبرق و باد شدید در اکثر مناطق کشور خبر داد و گفت: سواحل خزر نیز تا ۱۲ درجه افزایش دما خواهد داشت.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، «کبری رفیعی» افزود: امروز و فردا در شرق گیلان، استان مازندران، گلستان خراسان شمالی، شرق زنجان، استان مرکزی، برخی نقاط اصفهان، ارتفاعات غرب و جنوب یزد، کرمان و دامنه‌ها و ارتفاعات البرز در قزوین، تهران، البرز و سمنان رگبار پراکنده رعدو برق و وزش باد موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: برای آسمان تهران امروز کمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و احتمال باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

رفیعی افزود: فردا در سواحل شرق دریای‌خزر و خراسان‌شمالی، خراسان‌رضوی، زنجان، قزوین، البرز مرکزی و شرق همدان، اصفهان، فارس و یزد و کرمان، انتظار بارش‌های پراکنده وجود دارد.

به گفته وی روز سه‌شنبه در شمال شرق و جنوب غرب و سواحل خزر همین وضعیت ادامه دارد.

این کارشناس هواشناسی گفت: دما از امروز در سواحل خزر تا ۱۲ درجه گرم می شود.

به گفته وی تا اواسط هفته بارش‌ها با شدت و ضعف در استان‌های مختلف کشور ادامه دارد و برای دو روز آینده دریای‌خزر، مواج و متلاطم است.

کارشناس سازمان هواشناسی توضیح داد: برای روزهای شنبه و یکشنبه در منطقه زابل، در برخی از ساعت‌ها وزش بادهای شدید گاهی همراه با گرد و خاک پیش‌بینی شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.