مصوبه کمیسیون تلفیق برای خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس

نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ از مصوبه این کمیسیون برای خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و عرضه ماهانه نفت خام و میعانات گازی در بورس انرژی خبر داد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، علی‌اصغر یوسف‌نژاد با اشاره به جلسه صبح امروز (دوشنبه) کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۸ از بررسی تبصره ۱ در بخش درآمدی خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه مجلس در این بخش وزارت نفت مکلف است ماهانه حداقل ۲ میلیون بشکه نفت خام سبک ایران، ۲ میلیون بشکه نفت خام سنگین ایران و یک میلیون بشکه میعانات گازی پارس جنوبی را به صورت مداوم و منظم با امکان تسویه صد در صد ریالی در رینگ صادراتی بورس انرژی عرضه کند و گزارش عملکرد خود را هر سه ماه به کمیسیون انرژی مجلس ارسال کند.

به گفته یوسف نژاد بر اساس مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق، وزارت ورزش و جوانان با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان خصوصی‌سازی مکلف است حداکثر تا پایان شهریور سال ۹۸ شرایط پذیرش دو شرکت فرهنگی ورزشی استقلال و پرسپولیس را در بازار پایه فرابورس فراهم کند. پس از پذیرش دو شرکت مذکور در بازار پایه فرابورس و عرضه ۵ درصد سهام هر یک از دو شرکت جهت کشف قیمت، ۵۱ درصد سهام آنها به صورت بلوکی و باقی سهام به صورت خرد عرضه گردد.

علی اصغر یوسف نژاد همچنین از مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق خبر داد که بر اساس آن در اجرای ماده ۱۲ قانون برنامه ششم و با رعایت قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ دولت مکلف است جهت رتبه بندی خود به سازمان تامین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی لشکری و کشوری پس از اقدام لازم در اجرای جزء (١-٢) بند و تبصره نسبت به تادیه بدهی‌ها در سقف ۵۰ هزار میلیارد تومان با احتساب عملکرد جز مذکور از طریق روش‌های زیر اقدام کند:

١. ارائه حق الامتیاز و حقوق مالکانه در چارچوب قوانین و مقررات پس از محاسبات دقیق کارشناسی توسط کارشناسان خبره ای که به تأیید هیئت وزیران می‌رسد.

٢. تامین خوراک انرژی با قیمت ترجیحی برای واحدهای تولیدی موجود در مناطق ویژه اقتصادی که به موجب قانون تشکیل شده‌اند.

٣. واگذاری پروژه‌ها و طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای مهم در دست اجرای کشور
۴. واگذاری خانه‌های سازمانی دولتی که باید مطابق قوانین و مقررات به فروش برسد.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.