تالاب‌های استان تهران امسال کم آب شدند

رییس اداره محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: امسال به خاطر کاهش بارندگی در فصل پاییز نسبت به مدت مشابه سال گذشته در تالاب‌های تهران کم آبی داریم.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، امیرعباس احمدی اظهار داشت: امسال هوا نسبت به سال گذشته سردتر بوده و شاهد یخ زدگی سطح بعضی از تالاب ها هستیم که این امر باعث شده تا پرندگان فرود نیایند.

وی افزود: وضعیت آبی تالاب ها در سال گذشته نیز خیلی مناسب نبود.

رییس اداره محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه وضعیت آبی و گنجایش تالاب ها برای حضور پرندگان موثر است گفت: در صورتی که آبگیر یا تالابی خوب آبگیری شود و فضا امن باشد شاهد حضور گونه های مختلف پرندگان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه نیاز تالاب‌های استان به اختصاص حق‌آبه‌ها مهندسی شده است گفت: این بحث همچنان از سازمان محیط زیست و وزارت نیرو را پیگیری می‌کنیم و باید این نیاز آبی مورد تایید قرار گیرد تا اختصاص یابد.

احمدی ادامه داد: هنوز درباره اختصاص حق آبه، موضوعی از سوی سازمان محیط زیست ابلاغ نشده است.

وی با اشاره به اینکه هشت تالاب و آبگیر در استان تهران وجود دارد گفت: سد لتیان، رودخانه جاجرود، دریاچه شهدای خلیج فارس، سد ماملو، قنبرآباد، حوضچه های پرورش ماهی عشق آباد، بندعلی خان، فشافویه و رودخانه شور از جمله این تالاب ها هستند.

رییس اداره محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران خاطر نشان کرد: تالاب عشق آباد در ۲۵ کیلومتری جنوب شهرری، تالاب قنبرآباد در بخش فشافویه حسن آباد و تالاب بند علیخان در ۳۵ کیلومتری جنوب شهرستان ورامین از تالاب های جنوب پایتخت به شمار می روند که از مهترین زیستگاه های حیات وحش در استان تهران هستند.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.