تعطیلات اجباری سد مقاومتی بازار خودرو را شکست

رکود حاکم بر بازار خودرو در چند هفته اخیر سرانجام امروز روند بازار را کاهشی کرد و طی ۲۴ ساعت گذشته اکثر خودروهای موجود در بازار کاهش قیمت را تجربه کردند.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرآنلاین، با تعطیلات اجباری در اثر اوج گرفتن ویروس کرونا خرید و فروش خودرو نیز در بازار به حداقل رسیده است و از طرف دیگر چشم انداز مبهم اقتصادی در اثر انتخابات ریاست جمهوری پیش رو و توافق برجام موجب پرکشیدن خریداران خودرو از این بازار شده است که رکود حاکم بر بازار را عمیق تر کرده است و طی ۲۴ ساعت گذشته موجب شکستن قیمت ها در بازار خودرو شده است.

در بین خودروهای گروه پژو این ریزش قیمت ها بسیار چشمگیرتر بوده است به طوری که پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۹۹ در این مدت ۱ میلیون تومان ارزان شده است و این خودرو در حال حاضر به قیمت ۱۹۵ میلیون تومان رسیده است و تیپ ۵ این خودرو نیز در ۲۴ ساعت گذشته ۱ میلیون تومان ارزان شده استو این خودرو در حال حاضر به قیمت ۲۶۱ میلیون تومان رسیده است.

پژو پارس سال نیز که در چند روز اخیر بر روی قیمت ۲۱۵ میلیون تومان ثابت مانده بوده است طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ میلیون تومان ارزان شده است و امروز به قیمت ۲۱۳ میلیون تومان رسیده است و در این بین اما پژو ۲۰۷ اتوماتیک طی ۲۴ ساعت گذشته بر روی ۳۸۵ میلیون تومان ثابت مانده است.

خودروهای گروه تیبا نیز در این مدت ارزان شده است و بهعنوان مثال تبا ۲ از ۱۳۳ میلیون تومان در روز گذشته امروز به قیمت ۱۳۲ میلیون تومان رسیده است و تیبا صندوقدار نیز در حالی امروز ۱۲۴ میلیون تومان قیمت خورده است که این خودرو در روز گذشته به قیمت ۱۲۵ میلیون تومان در بازار معامله می شده است.

سایر گروه های خودرو اما طی۲۴ ساعت گذشته تغییرات قیمتی نداشته اند و در بین خودروهای مونتاژ نیز دو خودرو پژو ۲۰۰۸ مدل ۹۸ و مدل ۹۹ طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ میلیون تومان گران شده اند و به ترتیب به قیمت های۸۳۵ و ۹۱۰ میلیون تومان رسیده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.