روش های حفاظت از رنگ خودرو

نگهداری مناسب خودرو، باعث تثبیت کیفیت رنگ و همچنین افزایش ارزش فروش مجدد آن می گردد.

به گزارش اینتیتر به نقل از خودروکار، عوامل محیطی تاثیرات زیادی بر روی رنگ خودرو دارند، در واقع رنگ خودرو به عنوان اولین لایه دفاعی در مقابل شرایط جوی می باشد، لذا حفاظت بهتر از رنگ سبب افزایش عمر مفید این پوشش می گردد، یکی از راه‌های مهم حفظ رنگ خودرو، استفاده از واکس و شست و شوی خودرو به صورت متناوب می باشد، واکس علاوه بر زیبایی در جلوگیری از ایجاد تخریب رنگ نیز تاثیر بسزایی دارد.

بیشتر بخوانید:

رعایت نکات ذیل برای حفاظت از رنگ خودرو بسیار ارزشمند می باشد:

اثر مواد شیمیایی:

نشست ذرات مواد شیمیایی و دوده و مواد قلیایی بر روی فیلم رنگ باعث تخریب فیلم رنگ می گردد.

راه حل: عدم نگهداری خودرو در شرایط محیطی نامناسب و پوشاندن خودرو و شست و شو به صورت ماهانه.

مواد شیمیایی و انواع آلودگی ها، باعث تخریب رنگ می شود، وقتی آب با این مواد ترکیب شود، باعث ایجاد مواد قلیایی قوی می شود که سبب آسیب رساندن به رنگ خودرو می شود، از طرفی این ذرات بر روی سطح می تواند ایجاد خش نیز نماید، لذا بهتر است ابتدا ذرات را از روی سطح پاک کرده و سپس نسبت به شست و شوی خودرو اقدام نمایید.

اثر صمغ و شیره درختان:

اثر صمغ و شیره درختان باعث تخریب فیلم رنگ می گردد.

راه حل: اثر شیره درختان ویا قطران را با مواد الکلی از روی سطح پاک نمایید.

همیشه به محض مشاهده اثر صمغ و شیره درختان، خودرو را کاملا” تمیز نمایید، زیرا تا زمانی که چسبنده می‌باشد، می توان آن را از روی بدنه پاک کرد و در زمانی که خشک شده است با مواد الکلی بدنه را تمیز نمایید و سپس خودرو را بشویید.

اثر بنزین:

اثر لکه بنزین خارج شده از باک بنزین

راه حل: سعی کنید باک را کاملاً پر نکنید و پس از خارج شدن بنزین از باک آن را با پارچه نرم تمیز نمایید.

تا جایی که امکان دارد از پر کردن بیش از حد باک، دوری کنید و در هر صورت اگر این اتفاق بیفتد بهتر است با پارچه نرم، منطقه آلوده را پاک نمایید.

اثر نوشتن با انگشت دست:

بر روی بدنه نوشتن یا ساییدن ذرات بر روی رنگ خودرو با انگشتان دست.

راه حل: خودرو را همیشه تمیز نگهدارید.

کلمه مرا بشویید را حتماً در پشت ماشین‌ها دیده اید، شاید نویسنده، نیت بدی نداشته باشد ولی ندانسته باعث ایجاد عیب در رنگ بدنه میگردد، زیرا اشغال یا ذرات مثل سمباده عمل کرده و حرکت ذرات با دست بر روی بدنه اثر خش مانندی را ایجاد می‌نماید و همیشه قبل از شست و شو با اسفنج، بدنه را تمیز نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.