سازمان لیگ چطور برگزاری بازی در تختی را تایید کرد؟

تایید استادیوم تختی تهران برای میزبانی از بازی های سایپا بزرگ ترین اشتباه سازمان لیگ برتر در هفته های اخیر بود.

به گزارش اینتیتر به نقل از ورزش ۳، البته حق طبیعی سایپا بود در زمینی غیر از آزادی که استادیوم خانگی تیم های استقلال و پرسپولیس به حساب می آید میزبان این دو تیم می بود اما حق استقلال و پرسپولس هم نبود درزمینی در برابر این تیم به میدان بروند که اصلا برای برگزاری مسابقه لیگ برتری مناسب نبود.

اکنون و در زمین استادیوم تختی نه تنها بازیهای لیگ برتر بلکه بازی های لیگ یک، لیگ دو حتی لیگ سه هم نباید برگزار شود چون کیفیت بسیار بدی دارد و فرقی هم نمی کند، سلامتی همه بازیکنان ارزشمند است. چه بازیکنی که در استقلال یا پرسپولیس بازی می کند و عضو تیم ملی است و چه بازیکنی که پیراهن یک تیم دسته سومی را برتن دارد.

شاید سازمان لیگ برتر مجبور بوده به این درخواست تن دهد تا بازی های سایپا با استقلال و پرسپولیس برگزار می شد اما با کمی مدیریت می شد این بازی ها را در شهر قدس هم برگزار کند که چمن بسیار خوبی دارد.

باز جای شکرش باقی است که اتفاق خاصی برای بازیکنان استقلال، پرسپولیس و سایپایی ها رخ نداد اما حضور این همه بازیکن ملی پوش و با کیفیت در دو تیم استقلال و پرسپولیس و تیم سایپا این ارزش را داشت که سازمان لیگ برتر رسالت خود را انجام می داد و زمین بد تختی را برای برگزاری این بازی های مهم تایید نمی کرد.

بی شک اگر امروز استادیوم تختی برای میزبانی یکی از بازی های آسیایی معرفی شود کنفدراسیون فوتبال آسیا این استادیوم را مناسب برگزاری بازی ها نخواهد دید و ایضا به فدراسیون های ملی تاکید می کند به خاطر سلامت بازیکنان روی کیفیت چمن سخت گیری کنید.

نمونه اش، فوتسال ایران تیم ششم جهان بشمار می رود و فیفا علاقمند است میزبانی را به ایران می داد اما وقتی امکانات ایران را مناسب ندید لیتوانی را برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۰ به ایران ترجیح داد اما سازمان لیگ برتر به راحتی سهل انگاری می کند و اجازه می دهد بازیکنان شاخص تیم ملی و لیگ برتر در زمینی پر از چاله وچوله به میدان بروند که هر لحظه امکان مصدومیت شدید آنها وجود داشت.

برگزاری بازی های لیگ برتر در استادیوم هایی چون تختی نه تنها سلامت بازیکنان را به خطر می اندازد بلکه کیفیت بازی ها را کاهش می دهد اما گویی برای سازمان لیگ برتر اول برگزاری بازی ها مهم است و بعد سلامت بازیکنان و در ادامه جذابیت بازی ها!

هنوز برای ما جای سوال است که چطور سازمان لیگ برتر استادیوم تختی را برای برگزاری بازی های سایپا تایید کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.