سفارت انگلیس در کره شمالی تعطیل شد

سفیر انگلیس در کره شمالی امروز اعلام کرد که لندن موقتاً سفارت خود در کره شمالی را بسته و تمام کارکنان دیپلماتیک سفارت‌خانه نیز این کشور را ترک کرده‌اند. سفیر انگلیس، آخرین نماینده خارجی است که کره شمالی را در میانه محدودیت‌های سخت‌گیرانه ویروس کرونا ترک می‌کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، کالین کروکس، سفیر انگلیس در کره شمالی در یک پست توییتری در حالی که از سرواژه‌های عبارت ” جمهوری دموکراتیک خلق کره” استفاده می‌کرد، اعلام کرد: “سفارت بریتانیا در پیونگ‌یانگ به طور موقت در تاریخ ۲۷ مه (۷ خرداد) بسته شد و تمام کارکنان دیپلماتیک آن، در حال حاضر جمهوری دموکراتیک خلق کره را ترک کرده‌اند”.

در همین رابطه، وزارت خارجه انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: این تصمیم از آن جهت گرفته شد که محدودیت‌های ورود به کشور، جابه‌جایی کارکنان ما و ادامه فعالیت سفارت را غیرممکن کرده است.

در این بیانیه آمده است: “انگلیس روابط دیپلماتیک خود با کره شمالی را حفظ می‌کند و در صدد است تا در اولین فرصت، حضور خود در پیونگ‌یانگ را از سر بگیرد”.

“ان‌کی نیوز” سئول با ارجاع به منابع ناشناس گزارش کرد که به علت به تعلیق درآمدن پروازها، دیپلمات‌ها از مرز زمینی وارد چین شده‌اند.

کره شمالی هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا را تأیید نکرده، اما تمام سفرهای برون‌مرزی را ممنوع کرده و باعث شده افراد خارجی، هفته‌ها در قرنطینه به سر برند.

در ماه مارس، چندین کشور از جمله آلمان و فرانسه نمایندگان خود را از کره شمالی خارج و مأموریت‌های خود در این کشور را متوقف کردند.

یوآخیم برگستروم، سفیر سوئد در کره شمالی، روز سه‌شنبه توییتی با مضمون “آغاز روز جدید کاری” نوشت که نشان می‌دهد او جزو دیپلمات‌های خارجی است که در پیونگ‌یانگ باقی می‌مانند.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.