شایع ترین سرطان های جهان در بین مردان

عضو شورای پژوهش مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: شایع ترین سرطان ها در مردان در دنیا پوست، معده، مثانه، پروستات، روده بزرگ، ریه و مری است.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا ، دکتر محمد سلیمانی ادامه داد که شایع ترین سرطان ها در مردان به ترتیب سرطان پوست با شیوع ١۴ درصد، سرطان معده با شیوع ١٢ درصد، سرطان مثانه با شیوع ٩ درصد، سرطان پروستات با شیوع ٨ درصد، سرطان روده بزرگ با شیوع ٨ درصد، سرطان ریه و مری با شیوع ۶ درصد است.

به گزارش مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی،،دبیر علمی سومین کنگره سلامت مردان و یازدهمین کنگره مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری اظهار داشت: در این کنگره از بین شایع ترین سرطان های ها در مردان، سرطان پروستات ، مثانه، کبد و ریه بحث و تبادل نظر پزشکان برجسته قرار می گیرد.

وی به شایع ترین علت بیماری و ناتوانی در مردان اشاره کرد و گفت: به ترتیب بیماری های قلبی عروقی، حوادث و سوانح غیرعمد، سرطان ها و تومورها، بیماری های دستگاه تنفسی، حوادث عمدی، بیماری های متابولیک، بیماری های دستگاه گوارش، اختلالات تناسلی و ادراری و بیماری های اعصاب و روان از شایع ترین علت بیماری و ناتوانی در مردان است.

سلیمانی اظهار داشت: مردان کمتر از زنان به علائم و نشانه های خطر و بیماری زا توجه می کنند، به همین دلیل بیماری در آنها پیشرفت می کند و مرگ و میر بیشتری را به همراه دارد.

وی ادامه داد: در هر دوره از این کنگره سعی شده یکی از ابعاد مهم تاثیرگذار بر سلامت مردان با مورد توجه بیشتر قرار گیرد و ۲ محور اصلی کنگره امسال هم، نقش سرطان ها و ناباروری و مشکلات جنسی در سلامت مردان می باشد.

سلیمانی افزود: از خصوصیات منحصر بفرد این کنگره ارایه دید جامعه نگر و سلامت محور از موضوعات مورد بحث بوده تا ماحصل آن بتواند مورد استفاده مسئولین در حیطه ارائه خدمات نظام سلامت قرار گیرد و به نوعی تجربه و تخصص دانشمندان حوزه های مختلف علمی کشور در اختیار مسئولین برای اتخاذ تصمیم های درست قرار گیرد.
دکتر سیدجلیل حسینی، رئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: این کنگره با رویکرد آگاهی بخشی به جامعه در مورد ناباروری مردان، مرور علت های سرطان های شایع مردان، موضوعاتی که در سلامت مردان اهمیت زیاد دارند، عوارضی که مردان را دچار مخاطرات و بیماری ها و همچنین به علت شیوع برخی از بیماری ها پرداخته می شود.

وی افزود: در خصوص سرطان ها در جامعه صحبت های زیاد شده است. عوامل آنها چیست؟ چرا شایع هستند؟ و چرا منجر به مرگ و میر و ناتوانی در جامعه می شوند؟ این موارد از دیدگاه سلامت مورد بحث قرار می گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.