مهلت پرداخت وام اجاره تا پایان بهمن‌ماه تمدید شد

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از تمدید مهلت پرداخت وام ودیعه مسکن خبر داد و گفت: نظام بانکی با درخواست وزارت راه برای تمدید مهلت پرداخت وام اجاره تا پایان بهمن‌ماه موافقت کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، محمود محمودزاده درباره نتیجه مذاکرات وزارت راه و شهرسازی با نظام بانکی درباره پرداخت وام ودیعه مسکن، افزود: پیشنهاد ما در یکی از کارگروه‌های ستاد مبارزه با کرونا بررسی و در نهایت با آن موافقت شد.

وی ادامه داد: متقاضیان در نظر داشته باشند که ثبت نام جدیدی برای پرداخت وام ودیعه مسکن برگزار نمی شود، اما تمام پرونده های تشکیل شده که مهلت دریافت وام را نداشتند و در صف انتظار بودند امکان دریافت وام را خواهند داشت.

وی گفت: هنوز این مصوبه به بانک ها ابلاغ نشده است اما به زودی ابلاغ و تمام بانک ها تا پایان بهمن ماه موظف به پرداخت وام به پرونده های معرفی شده هستند.

به گزارش ایرنا، هفته گذشته پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا اعلام کرد: از مجموع ۳۰۲ هزار و ۳۳۴ متقاضی دریافت وام ودیعه تاکنون ۱۴۸ هزار و ۲۱۵ نفر (نزدیک به ۵۰ درصد) توانسته‌اند این تسهیلات را دریافت کنند.

اعتبار پرداخت شده برای وام متقاضیان تاکنون بیش از سه هزار و ۶۰ میلیارد تومان بوده است.

افزون بر این بیش از ۲۲ هزار پرونده نیز در حال پایان بررسی در شعب بانکی و در صف پرداخت قرار دارند.

ارزش وام مربوط به این پرونده‌ها بیش از ۵۰۱ میلیارد تومان است که به زودی پرداخت خواهد شد.

ارزش کل پرونده‌های متقاضیان برای وام ودیعه مسکن بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که با توجه به شتاب‌گیری فرایند پرداخت این وام در شبکه بانکی کشور، به‌زودی همه متقاضیان مشمول، وام را دریافت خواهند کرد.

مبلغ وام برای کلان‌شهر تهران ۵۰ میلیون، کلان‌شهرهای دیگر ۳۰ میلیون و برای دیگر شهرستان‌ها ۱۵ میلیون تومان با سود ۱۳ درصد در نظر گرفته شده است.

از مجموع ۶۰۰ هزار مستاجری که در بررسی‌های اولیه مشمول دریافت این وام می‌شدند، بیش از ۵۰ درصد متقاضی دریافت وام شدند.

ستاد ملی کرونا به دلیل مشکلاتی که برای برخی از مستاجران و فاقدان مسکن در شرایط کرونا به دلیل محدودیت‌ها و خلل در کسب درآمدها پیش آمد، این امکان را فراهم کرد تا متقاضیان مستاجر در شهرهای بزرگ، ‌میانی و کوچک با دریافت مبالغی نسبت به تامین مسکن موردنیاز خود اقدام کنند.

متقاضیان باید پس از یک سال اصل ودیعه را به بانک بازگردانند.

گروه‌های مشمول دریافت تسهیلات وام ودیعه مسکن، کارگران و حقوق‌بگیران ثابت با اولویت ازدواج‌های جدید و خانواده‌های پنج نفر و بیشتر، مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی‌(ره) و سازمان بهزیستی کشور و همچنین زنان سرپرست خانوار هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.