واکسیناسیون ۷۰ درصد مردم جهان در برابر کرونا امکانپذیر است؟

واکسیناسیون ۷۰ درصد از جمعیت هر کشور در جهان در برابر کووید-۱۹ تا اواسط سال ۲۰۲۲، شعار سازمان جهانی بهداشت (WHO) برای پایان دادن به همه‌گیری بود.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، اما اخیرا کارشناسان بهداشت عمومی با بیان اینکه در حالی‌که تقویت سیستم ایمنی مردم جهان ضروری است، واکسیناسیون ۷۰ درصد از جمعیت هر کشور در برابر کووید-۱۹ تا اواسط سال ۲۰۲۲ نه قابل دستیابی است و نه معنادار.

بیشتر بخوانید:

بر اساس داده های جهانی، در حال حاضر تنها ۱۲ درصد از مردم کشورهای کم درآمد یک دُز از واکسن کروناویروس را تزریق کرده اند همچنین اهداف قبلی تعیین شده توسط سازمان جهانی بهداشت به عنوان مثال واکسیناسیون ۱۰ درصد جمعیت تا سپتامبر ۲۰۲۱ نیز نادیده گرفته شده است.

“کیت اوبراین” – مدیر ایمن سازی و واکسیناسیون سازمان جهانی بهداشت – گفت: حتی برخی از کشورهای مجهز و دارای ذخایر فراوان واکسن نیز برای تحقق واکسیناسیون ۷۰ درصد جمعیت چالش داشته اند.

وی افزود: ما از کشورها می خواهیم که در مورد اقدامات خود برای دستیابی به این هدف جدی باشند، هر چند بر این موضوع نیز تاکید داریم که ممکن است بنا به دلایلی تحقق این هدف به طور خاص برای تمامی کشورها امکان پذیر نباشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.