پاسخ استقلال و پرسپولیس به کی‌روش: بازیکنان را نمی‌دهیم!

درخواست کی روش برای داشتن بازیکنان لیگ برتری در هنگام بازی های مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با درخواست منفی باشگاه های استقلال و پرسپولیس همراه شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، روز گذشته فدراسیون فوتبال از لغو دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال ایران با سوریه و به تعویق افتادن بازی با ازبکستان خبر داد. این اتفاقات بعد از جلسه کی روش با تاج و سرمربی استقلال رخ داد تا به نوعی باشگاه‌ها پاسخ درخواست کی‌روش برای در اختیار گذاشتن بازیکنان باشگاهی را زودتر از موعد مقرر بدهند.

پیش از این اتفاقات، کی‌روش بازیکنان باشگاهی را از نظر بدنی فاقد شرایط مساعد برای حضور در جام جهانی و تقابل با بازیکنان اسپانیا، پرتغال و مراکش دانسته بود. او برای جبران این ضعف از مسئولان فوتبال ایران و دولت که متولی اصلی استقلال و پرسپولیس است، خواسته بود درباره این مشکل تصمیم گیری کنند و حداقل ۴۰ روز زودتر بازیکنان باشگاهی را در اختیار او بگذارند.

این درخواست کی‌روش با واکنش علنی برانکو ایوانکوویچ و امیر قلعه نویی همراه شد و عملا آنها پاسخ منفی به سرمربی تیم ملی دادند. شفر هم برای تصمیم‌گیری درباره این موضوع به دیدار کی‌روش رفت.

کی روش هم در مطالبی که در صفحه شخصی خود در فضای مجازی منتشر کرده بود به عذرخواهی کنایه آمیز از فوتبال ایران از جمله بازیکنان و هواداران پرداخت و به این جملات که بازیکنان ایرانی در سطح بازی رئال مادرید و یوونتوس هستند و نیازی به آماده‌سازی بیشتر ندارند، اکتفا کرد تا بار دیگر نارضایتی خود را اعلام کند.

در نهایت دیدار او با رییس فدراسیون فوتبال و پاسخ منفی تاج به درخواست کی روش پایان دهنده این غائله بود و بازی ایران و سوریه به خاطر نبود بازیکنان لیگ برتری از جمله بازیکنان استقلال و پرسپولیس لغو شد تا تیم‌های آسیایی بتوانند با قدرت در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند.

برغم مصاحبه انتقادی کی روش در روزهای گذشته، او هنوز اظهارنظر دیگری نداشته اما بدون شک در آینده به همکاری نکردن باشگاه‌ها با تیم ملی و ناقص بودن پروسه آماده‌سازی تیم ملی از جمله بازیکنان لیگ‌برتری اشاره خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.