پیروزی کدام نامزد انتخاباتی آمریکا بر اقتصاد تاثیر مثبت می‌گذارد؟

کارشناس اقتصادی گفت: انتخابات آمریکا بر اقتصاد سایر کشورها از جمله ایران تاثیرگذار است و این اثرگذاری در صورت پیروزی هر کدام از نامزدهای انتخاباتی با هم متفاوت است.

به گزارش اینتیتر به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد جواد عبدالهی کارشناس ارشد بانکی درباره وضعیت ۶ ماهه دوم در بازار‌های ارز، بورس و طلا اظهار کرد: انتخابات آمریکا بر اقتصاد سایر کشورها از جمله ایران تاثیرگذار است، باید منتظر ماند و دید تا در انتخابات ریاست جهموری آمریکا چه کسی پیروز می شود. در صورتی که ” بایدن ” سکاندار ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا شود، اتفاقات مثبت خواهد افتاد. کاهش نرخ ارز و کاهش شاخص تورم نتایج اتفاقات و برد ” بایدن ” است.

وی ادامه داد: اگر” ترامپ” رئیس جمهور شود, انتظارات همچنان بالا می ماند و فشار های اقتصادی علیه ایران تشدید می شود. همچنین بی ثباتی در اقتصاد ایران باقی خواهد ماند.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: بازار سرمایه فعلا در حالت نوسان به سر می برد. اگر در انتخابات آمریکا ” بایدن” رای آورد، شاخص‌های بازار سرمایه کاهش پیدا کرده و دلار زیر ۲۰ هزار تومان می‌رود. همچنین در صورت رای آوردن ترامپ, بازار سرمایه افزایشی خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.