۲۵۰۰ کانال چینی از یوتیوب اخراج شدند

گوگل بیش از ۲۵۰۰ کانال یوتیوب مربوط به چین را در راستای تلاش برای پاکسازی اطلاعات نادرست در این پلتفرم اشتراک گذاری ویدیو حذف کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، آلفابت که شرکت مادر گوگل است، اعلام کرد این کانالها در فاصله آوریل تا ژوئن در راستای تحقیقات ما در خصوص فعالیتهای تاثیرگذار هماهنگ مربوط به چین حذف شدند. کانالهای مذکور معمولا حاوی اطلاعات اسپم و غیرسیاسی بودند اما شمار اندکی از آنها سیاسی بودند.

گوگل در این خبر که در بولتن سه ماهه خود از فعالیتهای مقابله با اطلاعات نادرست منتشر کرده بود، از کانالهای به خصوصی نام نبرد و جزییات چندانی منتشر کرد و فقط اعلام کرد این ویدیوها مشابه فعالیتهایی بودند که در توییتر و همچنین توسط شرکت تحلیل شبکه اجتماعی گرافیکا شناسایی شده بودند.

از زمان انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا و موضوع مداخله روسیه در این انتخابات، اطلاعاتی که توسط عوامل خارجی منتشر می شوند مایه نگرانی سیاستمداران و تکنولوژیستهای آمریکایی شده است.

دولت ترامپ هم روز چهارشنبه اعلام کرد تلاشها برای پاکسازی اپلیکیشنهای چینی غیرقابل اعتماد از شبکه های دیجیتالی آمریکا را افزایش می دهد و برنامه اشتراک گذاری ویدیوی تیک تاک و برنامه پیام رسان وی چت چینی را تهدیدهای جدی خواند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد تلاشهای آمریکا بر مبنای برنامه ای به نام “شبکه پاک” انجام می گیرد و به پنج بخش متمرکز می شود و شامل اقداماتی برای جلوگیری از دسترسی اپلیکیشنهای چینی و شرکتهای مخابراتی چینی به اطلاعات حساس شهروندان و شرکتهای آمریکایی است.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا هفته جاری تهدید کرد تیک تاک را در آمریکا ممنوع می کند. این برنامه اشتراک گذاری ویدیو در بحبوحه تشدید تنشها میان واشنگتن و پکن، مورد انتقاد کنگره و دولت آمریکا گرفته و تهدید امنیت ملی قلمداد شده است.

بر اساس گزارش رویترز، تیک تاک اکنون تا ۱۵ سپتامبر مهلت دارد با مایکروسافت درباره فروش فعالیتهای آمریکایی خود به توافق برسد یا با ممنوعیت در آمریکا روبرو خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.